2
izirybak

Wszystko o AT 15A [2018]

Dodał izirybak 04.05.2018, 16:36

Chciałbym przybliżyć pokrótce cichego bohatera, o których pewnie niewielu pamięta, bo nie jest to pojazd często spotykany na polach bitew.

AT 15A, - brytyjski niszczyciel czołgów; czołg, który kupiłem trochę przez przypadek; miałem trochę złota, z którym nie miałem pomysłu, co zrobić. Za mało by kupić „fajną” Premkę, za dużo by leżało nieużywane w garażu. Korzystając z promocji -30% nabyłem właśnie tego TD-ka.

Dlaczego właśnie on? – Dlatego, że zawsze mnie denerwował po przeciwnej stronie barykady; co ja się musiałem namęczyć by go przebić. Ileż to razy zadawał mi uszkodzenia, niby niewielkie, ale za to, co kilka sekund…
Kupiłem, pograłem trochę [niecałe 200 bitew] i jakie wrażenia?

1. Prędkość – masakra; max 20 km/h, czy ja zdążę na bitwę? Zdążyłem, odbiłem, uszkodziłem i jeszcze się przy tym ubawiłem [a już najbardziej jak w pojedynkę „doczłapałem” się za linię wroga ubijając mu trzy ART-y, lub gdy w wydawać by się mogło beznadziejnej sytuacji, gdzie zostało 5 czołgów wroga na 1 mój AT15 A zająłem bazę likwidując kolejnych śmiałków z pewnością przekonanych o wygranej 15: 10 zakończonych wygraną mojej drużyny 15:14 : )].

2. Szybkostrzelność – o tak! Co kilka sekund [około 4s z dosyłaczem i perkami] wypluwa pestkę, która zadaje niewielkie uszkodzenia [100-150 DMG], ale zadaje!

3. Celność – trafia pięknie.

4. Odbijanie – ponad 7k DMG odbite w jednej bitwie mówią same za siebie… [średnio ok 2k DMG]

5. Zarobki [bo w końcu to Premka, która z założenia ma zarabiać]. – Wspaniała zarabiaczka, [jak dla mnie]; lepsza od LÖWE, T-34, T-54 FP, SU-122-44 i innych, które mam w garażu. Weźcie jednak pod uwagę, że jestem fanem TeDeków i gram nimi najwięcej [ponad 5k bitew; mam w garażu m.in. wszystkie radzieckie TD: od V SU-85 do X Object 268 i kilka tysięcy bitew rozegranych nimi]

6. Osiągnięcia – medale: Specjalista, Duży Kaliber, Stalowa Ściana, Wsparcie, Medal Kołabanowa, Dumitru i wiele innych mówią same za siebie.

Dlaczego o nim piszę? Nie, dlatego by się pochwalić; nie jestem jakimś super graczem, fioletowym zawodowcem. Zacząłem przygodę z WoT jako klasyczny, albo nawet MEGA Noob, przez pierwsze kilka tysięcy! bitew [tak przyznaję się, po odstrzeleniu czekałem do końca bitwy „co by mi się punkty naliczyły”: )], do wielu rzeczy dochodziłem sam [nie czytałem poradników, zastanawiałem się o co chodzi z tymi ART.-ami?!?,…] i długo trwało zanim trafiłem na fora jak to [skarbnicę wiedzy] i filmiki na YT, zanim pojąłem, o co chodzi?!?

Piszę o nim, dlatego, że to taki mały cichy bohater, który na tle nowych czołgów Premium wypada teoretycznie bardzo słabo, który jest BARDZO powolny, który nie zadaje epickich uszkodzeń [jak np.: SU-152, którym mam kilka strzałów za 1100+ DMG], który nie ma 3k HP jak MAUS,…

Piszę o nim teraz po aktualizacji WoT do wersji 1.0. w 2018 roku.

Często [już teraz :)] czytam o ulubionych czołgach na forum i niestety wiele zawartych tam informacji jest już nieaktualnych. Świat WoT-a szybko się zmienia i czołgi, które kiedyś rządziły i dzieliły po kolejnych aktualizacjach straciły rację bytu, mam nadzieję, że AT-15A nie podzieli ich losu.

Mam też nadzieję, że pomogłem komuś tym artykułem. Do zobaczenia na polach bitew! Powodzenia z tym i nie tylko tym TeDekiem! Zapraszam do dyskusji na temat AT 15A, podzielcie się swoimi przemyśleniami, macie pytania chętnie odpowiem.


Aby komentować, zaloguj się.

Ostatnie tematy

Marcin
latek14latek
Dawidosek
Rattla007