Ile trzeba zrobić bitew żeby zdobyć X tier ? To zależy od wielu czynników m. in. twojej gry (twoich wyników exp), twojej decyzji jaka ma to być linia (na dzień dobry polecam IS7 lub T110E5), czy posiadasz konto premium, a także czy masz czołgi do zarabiania (co ułatwi grę, z uwagi na konieczność wydawania coraz większej ilości kredytów na następne czołgi, a także na ułatwione zdobywanie funduszy na amunicję zwykłą i na amunicję premium). Istnieje też szansa, że trafisz na jakąś ,,perełkę" (nie koniecznie X tieru), którą pomimo największych starań, nic nie będziesz robił, a w szczególności nie będziesz czerpał przyjemności z gry, i odpuścisz sobie granie w wot'a.
Dlaczego gracze nienawidzą tak artylerii? Przecież tam grają tacy sami gracze jak na medach czy heavych Bo artyleria nie jest zbalansowana jest o wiele, wiele, wiele razy za dobra. I nie grają na niej tacy sami gracze jak na medach czy heavych. Na HT,MT,LT,TD grają ludzie dobrzy, słabi i tacy pomiędzy(nie twierdze, że gracze słabi to zło każdy kiedyś zaczynał, tylko niech słuchają dobrych rad). Natomiast na artylerii grają ludzie: dobrzy (dobrze radzą sobie na czołgach, mają podejście ,,Arta to gówno, ale jak ja zawsze mam byś mięsem armatnim, to czasem zagram na niej licząc że zabije kilku debili na niej wychowanych"), drugim typem są nieumiejące nic zrobić na czołgach gówna(wyróżniają się tym, że na arcie mają najwięcej przegranych bitew, na czołgach ich średni dmg prawie nigdy nie przekracza ilości straconych hp(prawie, ponieważ to gówno czasem campi np na E100 i nie ma okazji straciś hp), często giną pierwsi, często są załadowani he ponieważ pancerze czołgów są bardzo skomplikowane, mają niski % przetrwałych bitew) tym drugim należy na każdym kroku podkreślać, że są nic nie warci , np podczas przyjmowania do klanu (0 tolerancji)
Czy warto ? Całkiem spoko czołg za niewielkie pieniądze. (nie sugeruje tym że jest tani ale porównuje do np. T34, Lowe) Ale osobiście muszę powiedzieć że FCM 50t lepszy.(mimo iż droższy)
Jakieś porady dla początkujących? 1. Nie idź we wszystkie drzewka (w większości drzewek masz pojedyncze gówno warte czołgi, tylko stracisz wiarę w tą grę, będzie ci ciężko) 2. Pamiętaj liczy się DMG, chyba, że masz bardzo realną szansę na jakiś epicki medal, którego nie masz (to rób kile, dla spokoju ducha) 3. Oglądaj yt'berów, słuchaj ich, patrz gdzie celują (przyda ci się) 4. Oglądaj poradniki hallack'a (przynajmniej te pierwsze) są pomocne, fajnie w nich tłumaczy (nie napalaj się na jego nowe produkcje, według mnie jego kanał schodzi na psy) 5. Nie napalaj się na łatwy mecz (z takim mm jak jest w tej grze często się zawiedziesz) 6. Nie pisz ,,siemka pl'', itd. (i tak mamy zjebaną opinię w europie), w razie gdybyś zdecydował się grać z XVM, nie wyśmiewaj słabych cyferkowo graczy (nieraz cię zaskoczą) 7. Nie graj artą to nooobstwo, a jak już musisz pamiętaj, że kiedy grasz na niej ludzie mają cię za noooba i twój głos jest prawie nic nie wart (nie ma sensu pisać na czacie), jak na niej grasz i masz jakiś mocny strzał nie ciesz się na czacie, bo tylko spieprzysz komuś humor 8. Polecam zacząć naukę gry od jakiegoś czołgu ciężkiego, np. KV-1(idealny do ogarnięcia gry), nie polecam zaczynać do czołgów średnich, a tym bardziej lekkich 9. Dopiero zaczynasz (nie martw się ewentualnymi słabymi wynikami) Powodzenia, kolejność punktów jest przypadkowa
Zarabiacze ( nie premium ) WG dosyć często daje jakieś free czołgi (za misje), dają dosyć często golda, V tiery premium nie są drogie, a sądząc po tym, że jak dobrze zrozumiałem masz VI tiery, wnioskuje że gra ci się podoba, serio żal ci +- 30zł na zarabiacza który zapewni ci spokój finansowy w grze na długi czas
Is 3 czy T32 >?? To wszystko zależy 1. Co to za pytanie o mm nie są to premiumy, są to ht'ki oba mają +2-2 2. Zależy od twoich umiejętności czy znasz słabe punkty czołgów jak tak to T32, jak nie to IS3 3. Na czym ci zależy czy szybka droga do X tieru, posiadanie czołgu pod np. drużynówki, polecam IS3, czy wyborna zabawa, posiadanie czołgu którego sprzedaż odradzam T32
Kary Czasowe Najpewniej na 2h, ale z banami uważaj, nie wiem jak dziś, ale kiedyś kiedy doszedłeś do tygodnia (nie życze) bany leciały za wszystko, a valve miało i pewnie ma to w dupie (mój kolega dostał nieuczciwego, bana na 7 dni pisał w tej sprawie, po 2 tygodniech dostał odpowiedź że nie odbanowują)
Szósty zmysł żarówka informuje o tym, że jesteś widoczny od 3s, w momęcie w którym gaśnie wciąż jesteś widoczny, nie zawsze znikasz po paru sekundach(niestety nie pamiętam po ilu), dlatego i tak warto się cofnąć (nie dostajesz informacji, czy ten kto cię spotował wciąż tego nie robi)