Na ile zwiększenie porządku publicznego zwiększy produkcję surowców (głównie żywności)? Generalnie nie ma konkretnej odpowiedzi, trzeba po prostu policzyć. Klikasz na budynek i w lewym dolnym rogu wyświetlają ci się w okienku informacje. W tym okienku po lewej, na górze jest podstawowa produkcja żywności, w zależności od poziomu budynku. Na prawo od podstawowej produkcji jest wykorzystaniem, zależne od zasobów w zasięgu zamku. Na dole po lewej jest produktywność w zależności od porządku publicznego. Po prostu do któregoś budynku porządek publiczny 'łata dziury' spowodowane małym wykorzystaniem. Na 70 poziomie masz już zwykle mnóstwo dekoracji i możesz mieć z 10 gospodartsw, które mają dobrą produkcję. Opłaca się to, ale jeśli nie masz 70 poziomu to raczej nie buduj dekoracji, tylko stawiaj te zdobyte w eventach, czy jako prezent od twórców z jakiejś okazji. Wtedy się opłaca.
Szcześliwy grosik Szczęśliwy grosik zdobywa się w ofercie specjalnej. Na dole ekranu, po środku, masz ikonę oferty. Gdy na nią klikniesz, wyświetla ci się treść oferty (ale to pewnie wiesz). Musisz po prostu regularnie klikać na ikonę oferty, bo twórcy od czasu do czasu dodają ofertę 'kup x rubinów, a dostaniesz x szczęśliwych grosików. P.S. Rubiny kupuje się w zakładce 'dodaj rubiny' po lewej stronie ekranu, obok liczby twoich rubinów (za prawdziwy hajs oczywiście).
Jak odejść z jakiegoś sojuszu? Po prawej stronie ekranu, na dole powinnaś mieć miniczat sojuszu (o ile nie wyłączyłaś go w opcjach). Klikasz na niego, potem w okienku, które ci się otworzy wybierasz piątą zakładkę od góry (zakładki są po lewej). Na dole po środku masz ikonę urwanych dłoni. Klikasz na nią i bodajże potwierdzasz, że chcesz wyjść z sojuszu.
Szczęśliwy grosik Grosiki można zdobyć w specjalnej ofercie. Gdy jesteś w grze, to na dole po środku masz jakąś ikonkę z ofertą. Gdy na nią klikniesz, wyświetla ci się ta oferta. Od czasu do czasu twórcy dodają ofertę, która polega na tym, że za kupienie w sklepie (za prawdziwe pieniądze) jakiejś liczby rubinów, dostajesz w ramach bonusu szczęśliwe grosiki. Jestem pewny, bo sam tak zrobiłem. /zamykam
Sabotaż ?! Gdy jesteś w zamku, na dole (za murami) masz obóz siewców zarazy (nie ma go cały czas). Klikasz na niego, wybierasz ilość siewców zarazy i kupujesz ich na rubiny. Wchodzisz w mapę, klikasz na zamek danego gracza i na ikonę siewców zarazy (na dole, lekko po lewej).