steam i kilka kont Możesz. Generalnie nigdzie nie ma powiedziane, że jedno konto steam możesz posiadać. Nawet jeśli ktoś się przywali to śmiało możesz powiedzieć, że z jednego PC korzystasz ty, brat, siostra, wujek, zmarła babcia.... Valve nie ma jak udowodnić, że to TY posiadasz 5 kont więc nie mogą ci nic zrobić. Oczywiście jest haczyk. Jeżeli masz zamiar przykładowo pobawić się haxami etc. (nie wnikam, po co ci 4-5 kont) to trzeba pamiętać o tym, że niezależnie od konta VAC skanuje w poszukiwaniu nielegalnych dodatków. Skutkować może to tym, że "przypadkiem" przyłożą ci bana na kilka kont. Akurat tak wykryje sobie program i przyłoży "banhammerem" na konto na którym niekoniecznie używasz wspomagacze. Jeżeli jednak konta będą służyć jako dodatkowe dropy czyli farmienie skinów na 5 kontach w celu szybszego zebrania większej sumki to bez problemów można się w to bawić. Problem jest tylko jeden. 5 kont to policzmy po promocji 25 Euro na same CS:GO. Kiedy ci się to zwróci w itemkach wartych 1-3 centy?
Co lepsze w pistoletowce? Kupowanie Tec albo Deagle na 1 lub 16 rundę jest nieco głupie. Przede wszystkim powinno brać się kevlar, szczególnie po stronie CT - pozwala przyjąć sporo od glocka na klatę. Jeżeli kupisz Tec-9 to owszem, masz siłę ognia, ale 3 dobre pociski z USP w klatę zamiatają cię na glebę. I o ile Tec pomoże ci w krótkim dystansie o tyle USP, P250, Five SeveN pozamiatają cię na dystans. Nie powiem już ile to razy TT padło ofiarą braku kevlarki radośnie lecąc z Teciakami do przodu podczas gdy 2ch dobrze ustawionych CT wystukuje ich z USP. No i pomijam fakt, że w CT często się gra na jednego bez kevlaru ale z odłamkowym. Taki odłamek jak wpadnie w rush nieopancerzonych wrogów to praktycznie natychmiast zamiata 50 do 90 HP od każdego w polu rażenia. Później to już tylko dobijanie celów. O Deagle nie wspomnę - kupienie najdroższego pistoletu na 1/16 rundę jest głupotą. Oczywiście wszystko też zależy... zgranie twojego i przeciwnego teamu, poziom twoich umiejętności i czasem randomowy headshot może nawet zepsuć plany. Generalnie ja zostałbym przy Glocku i Kevlarze + ewentualnym wabiku.
Fps w cs:go Krok 1: Uruchamiamy grę. Odpalamy Lokalną z botami (obojętnie jakimi) po uruchomieniu gry konsola ~ i wpisujemy komendę "net_graph 1". Po wpisaniu komendy wyskakuje w dolnym rogu ilość FPS, ping etc. Przydatne do szybkiego sprawdzania FPSów. Krok 2: Wyłączamy wszystko co działa w tle (menedżer zadań chociażby i wyłączasz każdy zbędny proces), antywirus też pod to podpada Krok 3: Aktualizujemy sterowniki -> graficzne szczególnie (personalnie zalecam aktualkę wszystkiego nawet BIOSu) Krok 4: (Opcjonalne) Jeżeli grasz na lapku to prawdopodobnie masz 2 karty graficzne. Wymuś CS:GO na proces tej mocniejszej. Jak masz GeForce to w tray (ikonki koło zegara) odpalasz panel sterowania i wybierasz dla CS:GO w opcjach Procesor Nvidii Krok 5: Wymuszamy poprzez komendy stabilniejszą pracę CS:GO. W tym celu odpalasz Steam -> Biblioteka -> PPM na CS:GO -> Właściwości -> Ustaw opcje uruchamiania W okienku kolejno wpisujemy komendy oddzielając je spacją i każdą poprzedzając myślnikiem (tak jak są napisane poniżej) -threads x (za x wstawiasz ilość procesorów FIZYCZNYCH) -high (wysoki priorytet) -nojoy (wyłącza opcje dla Joysticka - mniejsze zjadanie RAM) -nod3d9ex (wyłączenie części opcji 3D nie używanych przez CS:GO) Jeżeli po takiej konfiguracji gra wyciśnie FPSy to lecimy dalej Krok 6: Dalsza optymalizacja Do Kroku 4 dokładamy komendę -processheap (stabilizacja już uzyskanych FPS - paradoksalnie może nieco zmniejszyć ich ilość wymuszając stabilniejszą pracę czyli mniej spadków w czasie akcji) -novid (opcjonalne, pomija intro gry) Krok 7: Uruchamiamy grę. Otwieramy konsolę ~ i wpisujemy komendę "fps_max 65". Wymusza ona ograniczenie FPS dla gry co powoduje mniejsze obciążenie, gdyż sprzęt nie będzie się starał wycisnąć maximum z siebie, tylko będzie dążył do uzyskania podanej wartości. Odnośnie pytania w stylu "przecież więcej to lepiej" - ludzkie oko wyłapuje około 60 FPS i powyżej tej wartości zwyczajnie nie nadąża tak więc wymuszanie kosmicznych wartości jest bez sensu. Jeżeli krok 6 i 7 nie pomógł. Krok 8: Uruchamiamy grę. Wchodzimy w opcje graficzne i ustawiamy WSZYSTKO na minimum. Różnice są znikome w jakości grafiki a wyłączenie paru efektów pozwala zaoszczędzić FPSy. Jeżeli krok 8 też nie daje... Krok 9: Zmiana rozdzielczości gry. Jeżeli grasz na lapku to albo masz matrycę FullHD (1920x1080) albo standardową 15 calówkę (1366x768). Zejdź do rozdziałki 1024x768 i sprawdź FPSy. Jeżeli daje to duży skok to podnoś rozdzielczość o "ząbek" i za każdym razem sprawdzaj jakie efekty to przynosi. Zatrzymujesz się gdy gra wyciska stabilne 60 FPS bez wyraźnych spadków. Krok 10: Jeżeli nic z powyższego nie pomaga to serio... grasz na dębowej desce i przydałoby się zmodernizować sprzęt. Pozdrawiam.
XenLin
XenLin napisał na forum gry Travian
Jak zwiększyć populację osady? Po części nie rozumiem tego "bólu". Rozbudowując stajnię i inne budynki by dorwać targ (zadanie 3) rozwijacie jednocześnie populację wiochy. Tak więc większość z stajniami na 10 poziomie etc powinna już mieć ~150-200 populacji. Oczywiście w pełni się zgadzam, że misja powinna być zmieniana tylko dla tych, którzy dopiero zaczynają wykonywać zadania, a nie dla każdego jak leci bo jest to zwyczajnie niesprawiedliwe, ale z drugiej strony była zbyt duża przepaść między zadaniem 2 a 3 i obecne zadanie dość dobrze to niweluje.
VAC Authentication Error Wyskoczył mi ten sam problem, pomógł reinstall (też win 10). Wyrzuć grę z dysku, wyczyść po niej folder X:\PogramFiles(x86)\Steam\steamapps\Common\Counter Strike Global Offensive Pobierz grę od nowa, sprawdź czy masz dalej ten problem. Jeżeli tak to polecam ponownie powtórzyć krok powyższy + wykopać całkiem Steam. Instalujesz Steam na nowo, z tym, że zmień partycję (zamiast C daj przykładowo D). Powinno generalnie pomóc.
Chciałbym poznać jeszcze wasze zdanie. Które skrzynki warto otwierać? Chroma 2 - parę dobrych skinów poczynając już od Worm Goda ale bez dużych zysków. Huntsman - 2x Emka, 2x USP, Kałasz. Trafisz któreś z tych i masz profit. Shadow - nowa skrzynka na fali obecnie. Trafisz "Butt Plugi" to masz ~300 Euro zysku. Odnośnie Phoenix Case zastanawiałbym się. Assimov obecnie to ~30 Euro więc tak naprawdę Czerwony skin niewiele zwraca z zabawy w otwieranie. Dla przykładu w Huntsmanie trafienie fioletowego USP w dobrym stanie daje około 16 Euro a trafienie Kałaszka FN może dać nawet 80 Euro zysku.
Scammer czy nie scammer, jak się bezpiecznie wymieniać Nigdy nie słyszałem o czymś takim jak "fake skin", gdyż zwyczajnie takie coś nie istnieje. Nie ma możliwości przetworzenia taniego skina tak aby wyglądał na droższy niż jest w rzeczywistości. Pojęcie to poniekąd odnosi się do zawyżania wartości skina - przedstawiania go przykładowo jako Factory New podczas gdy w rzeczywistości jest Field Tested. Częsta próba chociażby na Lounge, gdzie notorycznie wstawiane są oferty z Desert Eagle Szkarłatna Sieć FN (wartość prawie 20 Ojrasów), podczas gdy w rzeczywistości dany scamer posiada w ekwipunku Lekko Używanego Deagla (około 2 Ojrasy). Dlatego też co można polecić, to jedynie dokładnie zawsze sprawdzać co ktoś od nas chce i co konkretnie oferuje. Wartości przeliczyć na szybko poprzez rynek (pamiętając o tym, że 15% podatku skroi z nas Steam) i mamy wynik opłaca albo nie opłaca się. Generalnie, jeżeli gość chce wymienić twoje skiny warte ~35Euro na kosę to śmiało możesz się wymienić. Najtańszy Gut Knife jest wart 40 Euro a więc nie stracisz na tym nic - wyjdziesz na zero. Jeżeli to Huntsman to wymiana AWP EH FN na ten nóż to czysty zarobek dla ciebie.
Scammer czy nie scammer, jak się bezpiecznie wymieniać System trade w Steamie nie umożliwia opcji scamu. Ty wrzucasz itemki, on wrzuca itemki, następuje zamiana i tyle. Polecam włączyć sobie opcję potwierdzenia transakcji przez e-mail, wtedy od strony Valve jesteś dodatkowo kryty. Dalej. Jeżeli gość będzie próbował coś w stylu - ty pierwszy, ja drugi etc. to scam. Jeżeli rzuci czymś w stylu "dam ci to, kosę w następnym trade" to też na to nie idź. Wszystko ma być rzucone raz na trade i tyle. Oczywiście zawsze istnieje ryzyko, że gość zwinął te itemki komuś z konta i próbuje je przehandlować, ale marne szanse są na to, że tobie je zabiorą. Pozdrawiam!
XenLin
XenLin napisał na forum gry World of Tanks
Mt-25 czy type 64? Porównując oba pojazdy należy sobie zadać pytanie: Jak grasz lightami? Agresywnie? Pasywnie? Do gry agresywnej zdecydowanie lepszy jest MT-25 z racji magii pancerza czasem odbijającego pociski od ISów. Do tego MT-25 jest jednym z cięższych LT co pozwala mu bez pardonu wbić się w innego LT z tarana. Minusem pojazdu jest działko (zalecany ZiS-4), który niestety wśród LT tego tieru zadaje najmniejsze obrażenia co oczywiście nadrabia szybkostrzelnością. Type 64, którego od długiego czasu posiadam można zachwalać na wiele sposobów, ale jest to typowy passive spotter. Zarzucasz siatę, lornetę i optykę. Szkolisz załogę w kamuflaż i BiA -> stajesz się niewidzialny. Serio. Na Prochorovce stając w magicznym krzaczku na E1 świeciłem 8 wrogów, niestety mój team zaliczył klapę i zostałem tam sam. Owych 8 przeciwników przejechało obok mnie w odległości 68 metrów i nie wyświecili mojego pojazdu. Kolejnym ogromnym plusem Typka jest mobilność wynosząca ponad 70km/h. Pozwala to zarówno wykonywać wysunięty manewr flankowania jak i w razie potrzeby w przeciągu 45 sekund wrócić z połowy mapy do obrony bazy. Z minusów Typa - zwrotność. Próba zakręcenia nim wokół wroga często może skończyć się fatalnie. Drugim minusem jest szybkostrzelność - niestety jako pasyw frontalne starcie z T37 może się skończyć źle. Trzeci mankament to niska pula HP jak na ten tier LT (odpowiadająca puli Chaffee czyli 5T LT). Podsumowując - nie będę bezpośrednio odpowiadał na pytanie ten czy ten, gdyż oba zależnie od stylu gry i w dobrych rękach potrafią czynić cuda. Personalnie jeżeli chcesz się skusić na Typa 64 to śmiało mogę powiedzieć, że dorównuje drzewkowym LT bez najmniejszych problemów - warto go mieć w garażu.
XenLin
XenLin zadał pytanie w grze World of Tanks
Valentine LL Pytanie o Valentine Lend Lease - premium LT IV tieru. Opłaca się go kupić? Jak wygląda jego pancerz i penetracja działa? Podobno ma losowania tylko do swojego tieru - czy to prawda?
XenLin
XenLin zadał pytanie w grze World of Tanks
Excelsior Chcę zakupić ten pojazd w najbliższej promocji. Jakie ma plusy i minusy? Jakie osiągacie na nim statystyki? Czy pancerz jest zdolny odbić KV-1? Dziękuję za odpowiedzi :)