Champy z odłamków Co jest lepszym wyborem? 1) Nie mieć Elise i rozmienić odłamek na 960 NE. 2) Kupić Elise przez odłamek za 2880 NE. 3) Kupić Elise przez sklep za 6300 NE. Wiadomo że lepiej kupić no chyba, że zależy ci na zachowaniu odłamka, żeby wbić 6 poziom maestri Elise :P
Klucze do skrzyń Jaka jest szansa? Raz jest wielka, a raz mała :P A mówiąc poważnie to nie ma stałej wartości. Zdarza mi się mieć dłuższe przerwy od LoLa i wtedy dostaje klucz za każdą wygraną przez jakieś 4-5 gier, a później dostaje je coraz rzadziej. Teoretycznie można założyć, że system jest stworzony tak by otworzyć 1 skrzynie na tydzień.
Support, co i jak ? Wszystko zależy od tego czym grasz i przeciwko komu. Taka Leona i Braum powinni być w zasięgu twojego adc, aby go bronić i stwarzać okazje do ataku. Thresh i Blitz z racji ataków mierzonych powinni krążyć na tyle by mieli możliwość złapania przeciwnika. Za to Soraka i Zilean są dość papierowi więc gdy wejdą przeciwnikowi w drogę to stracą 3/4 swojego HP więc trzymają się bardziej w tyle, ale nie tak znowu daleko, aby mogli atakować z dystansu przy odpowiedniej okazji..
Dobry build na Mordekaisera na topie Morde jako adc? Nie rozśmieszajcie mnie bardziej niż zrobił to Riot. Jego rework pod bot to największy fail reworkowy jaki popełnili. E w early ma teraz śmieszny dmg, a Q to skill do atakowania w zwarciu. Przegra każdą grę gdy trafi na mf, luciana, ashe, cait czy innego adc, który jest w stanie zachować dystans. Jeśli chodzi o top to jest gorzej niż było. Wcześniej mógł walczyć pośrednio nie wychodząc zza swoich stworów, a teraz maksowanie E jest nieopłacalne, a Q musi wejść w wymianę ciosów z przeciwnikiem. Co do buildu to świetnie sprawdzają się przedmioty hybrydowe, które teraz skalują się z Q i E jak Hextech (AD+AP+wampiryzm+kradzież) + trójca (AD+AP+prędkość ataku przydatna pod Q). Rylai świetne gdy podrzucisz W swojemu junglerowi, a HP zawsze się przydaje postaciom w zwarciu. Dalej to już tylko kupujesz co potrzeba w danej grze.
Co to są "ganki" ? Tak jak pisał Uszaak powyżej, ale dodam od siebie, że wcale to nie musi być jungler czy mid. Gank to ogólnie nagły nagły i niespodziewany atak na przeciwnika na linii np. pchasz za mocno i jesteś pod wieżą przeciwnika, a tu nagle wyskakuje drugi przeciwnik spod twojej wieży i jesteś otoczony z dwóch stron. Nie jest to powiedziane, że musi to być jungler bo sam czasami supportem schodzę z linii by wbić na mid i tam pomóc w zabiciu przeciwnika.
Jaka jest najbardziej mobilna postać w grze Najbardziej mobilny jest Kassadin i nic go nie przebije. Następnie Rek'Sai ze swoimi tunelami, Lee Sin z możliwością doskoku do wardów i Le Blanc z podwójnym skokiem. W mniejszym stopinu Nidale ze swoimi kocimi skokami. ***Do wszystkich niekumatych: Mobilność w lolu jest jasno określona jako swobodne poruszanie się po mapie. Wlicza się do tego szybkie omijanie wszelkich przeszkód terenowych i możliwość ataku zza ściany. Wyklucza to takie postacie jak Riven (przeskoczy tylko najcieńsze prezeszkody) czy Rammus (jest tylko szybki).
Czy spadne? Nikt ci nie powie czy spadniesz bo to zależy od twojego mmr. Sam raz miałem tak, że wybiłem się z II do I, zaliczyłem 9 porażek pod rząd mając 0 LP i nie spadłem. Znajomy miał podobnie bo wbił platyne V, przegrał 4 gry (0 LP), 1 wygrał (12LP), a potem przegrał kolejne 6 pod rząd i też nie spadł.
Fiora to reworku Będzie dużo silniejsza. Obecnie jej W może zablokować tylko autoatak i skille na nim bazujące jak Q GP, Q MF. Teraz dodatkowo będzie mogła zablokować każdy atak nawet dystansowy np. Q morgany, wir z Q yasuo i zaatakować dowolnego przeciwnika w zasięgu. Problem może być tylko z jej R gdzie trzeba przeciwnika okrążyć podczas walki i uderzyć z każdej strony.
Czempioni w tym czymś 1. Która większość? W LoLu nie ma słabych postaci. Każda postać jest dobra w rękach dobrego gracza i tylko w konkretnej sytuacji. Biorąc tą "słabą" postać masz większą szansę na wygraną niż jakąś popularną co widzisz w każdej grze. 2. Runy są po to by spersonalizować swoją grę pod własny styl. Można sobie kupić samo AD i zadawać wielkie obrażenia przed 6 lvlem lub przebicie i zadawać większe w po 20-30 minucie gry. LoL króluje pod względem personalizacji nad innymi MOBA. 3. A po co ludzie kupują rowery? Samochody są mocniejsze... A po co ludzie chodzą do restauracji? Gotując w domu wychodzi taniej... A po co w ogóle grać w gry? Tylko marnuje się elektryczność... A po co myśleć? Przecież niektórych to boli :P
999 pingu podczas rankedów i rozgrywek A ja się pytam co mają ustawienia grafiki do pingu? Niskie ustawienia wpłyną co najwyżej na liczbę FPSów, ale nie mają nic do opóźnienia sieciowego. To wcale nie musi być wina internetu, ani klienta. Kiedyś znajomy tak miał, że nie mógł się ruszyć ani nic innego po starcie gry bo mu ping skoczył do 999+. Wszystko się unormowało po 2 dniach więc to była wina serwera.
LP za win mecz Gratuluję spostrzegawczości bo na takie zwraca uwagę tylko jakieś 1 na 100 graczy. Jednak czy tylko ja zauważyłem, że zaczęły się wakacje? Takie odchyłki w lolu zdarzają się rok w rok i jest to odczuwalne w każdym trybie czy to rankedy, gry normalne, 3v3, czy ARAM. Wszystko się unormuje jakoś w połowie września więc jeśli ci się nie śpieszy to przeczekaj ten okres :P
Meta Tanków Jeśli ktoś uważa, że tanki są zbyt silne to chyba od niedawna gra w lola. Ironia losu jest taka, że kiedyś tanki były tankowate i uważano je za słabe więc grano wojownikami i zabójcami. Teraz gdy tanki zrobiły się bardziej papierowate to uznano je za mocne i stały się popularne do znudzenia XD