Saphir
Saphir napisała na forum gry AION
Jak dobić 40 lvl Instancja Proces Kromede, kilka q obok wejścia jest powtarzalnych po 5 razy, nie ma mowy żebyś wykonał je wszystkie i nie wbił 40lvl o.O Ew. spaprałeś FT, które robi się do 35/36lvl, wtedy te kilka q z tej samej mapki + kampy. Później przechodzisz do tej mapki z Kromede, odblokujesz 1/2kampy, kilka q na początku i dalej już lecisz tą Kromede ;) (Przynajmniej przed 5.0 tak było ;) ) PS. zostaje jeszcze opcja zrobienia jasnoniebieskich Q, żeby wbić lvl.
Saphir
Saphir napisała na forum gry AION
zielone listki To znaczy, że jesteś "Nowym użytkownikiem". Listki znikają z czasem, ale póki je masz otrzymujesz drobny przywilej (chyba zwiększa drop czy coś). Jeżeli tak bardzo ci to przeszkadza to możesz wejść w opcje, ustawienie gry (to chyba były) i szukasz "pokaż mój nick" - odznaczasz to i po prostu nie będziesz widział swojego nicku w grze. ;)
Saphir
Saphir napisała na forum gry AION
Jak zdobywać bm oraz ap? BM i AP to set do PvP, z tym że BM jest typowo podstawowym setem, słabym, a ten za AP jest lepszy, ale zdecydowanie trudniejszy do zdobycia. BM: Rentus HM (15); Laboratorium Badawcze Baruna (10-20BM); do tego inne instancje Schronienie Ruhnów/Most jormunganda; w Akaron garniaki (1quest=5BM); teraz niektóre questy w Signii/Vengar mają bm w nagrodzie, wystarczy pochodzić i przejrzeć; dzienne/tyg za zabicie wrogów. Ty przychodzi mi na myśl. AP jest trudniejsze i bardziej pracochłonne. W stolicy zaraz na początku znajduje się statua z teleportem do miejsca, gdzie kupuje się set za AP (klikasz tą drugą opcję w statui). Oprócz dużej ilości samego AP (zabijanie wrogów, siege, eventy, questy, instancje - Dredgion/SWB/JMR..) potrzebujesz ceranitowych medali (siege, eventy, questy (np. Akaron), arenki?). Co do AP to nie jestem pewna, bo osobiście nie robiłam żadnego setu, gram kiedy chcę i dla zabicia czasu, a do PvP jakoś mnie nigdy nie ciągnęło ;)
Saphir
Saphir napisała na forum gry AION
Ogarnięty sorc Chodzi tu o ukrywanie silenca pośród innych skilli. Sorc ma tylko jeden skill silence, czyli że ucisza cel na x sekund, przez co klasy magiczne nie mogę atakować/używać skilli, na klasy fizyczne działa to w zdecydowanie mniejszym stopniu, bo blokuje tylko jakieś pojedyncze skille. To jest tak że rzucasz DOTkę, czyli np ten skill co zadaje obrażenia w czasie, a to spowolnienie, a to jeszcze 1-2 takie żeby na pasku przeciwnika się trzymało. I wtedy gdy już będą tak z 3 to klikasz Uciszenie, przez co wróg nie może atakować (klasa magiczna) i możesz go na spokojnie zabić, ale uważaj bo może uciekać ;) Chodzi o to że jakbyś najpierw rzuciła Uciszenie tak bez wcześniejszego przygotowania (że tak powiem) to przeciwnik użyje "Duże Serum/Eliksir Uzdrowienia" i usunie sobie Uciszenie od razu (potka ta usuwa 2 pierwsze osłabienia). Najlepiej przejrzyj filmiki na yt, a wszystko stanie się jaśniejsze ;)
Saphir
Saphir napisała na forum gry AION
Zmiana nicku W takim bądź razie postać musi mieć podobny nick do tego na dogry, aby zaliczyło, np: Stond myślę, że będzie chyba ok ;)
Saphir
Saphir napisała na forum gry AION
Zmiana nicku Loginu do gry nie możesz zmienić, bo to już jest twoja nazwa użytkownika konta. Zaś nazwę postaci którą grasz możesz zmienić kupując w Item Shopie Aion - bilet na zmianę nicku. Ewentualnie usuń tą postać i stwórz nową. Co do zmiany nicku na dogry, też raczej się nie da :/ O to chodziło?
Saphir
Saphir napisała na forum gry AION
Poradnik do Woja Poziomy 1-10 zdobywasz wykonując samą kampanie, nie opłaa się brać innych Q. Dopiero od 11 lvl robisz kampanie, ciemnoniebieskie Q, a później różowe Q. Po prostu exp, chodź na instancje, rób Q. Ubieraj się w to co ci wypadnie na początku z misji/instancji. Na początku nie ma sensu wbijać żadnych kamieni czy też ulepszać, bo za szybko wszystko zmieniasz. Na 46lvl robisz serie Q na set Deavaniona Patrolu w Theo/Bustho... I w tym secie chodzisz do 56lvl, gdzie tam masz kolejną serie q na podobny set, ale lepszy od tego na 46lvl, w Inggison/Gelkmaros. W secie na 56lvl chodzisz do 65lvl. Od 57lvl bodajże jest rentus normal i to na niego chodzisz głównie + kampania+ instancja Mantor + możesz jeszcze porobić BT-Świątynie Beshimundir normal w dwie osoby - exp bardzo szybko leci ;) Jako że grasz wojem to musisz się zdecydować czy idzesz w Templara czy Glada. 1. jes głównym tankiem w grze, 2. poniekąd tank, ale głównie dps opierający się na aoe. Polecam gladiatora na początek ;) Pamiętaj aby z czsem używać skilla na agro/gniew moba.
Saphir
Saphir napisała na forum gry AION
Kamień many atak +1 Ten kamień many jest tylko do wyrzucenia, no bo tylko +1 xD Ale uznajmy że był to przykład :D A więc: ten kamień i ta statystyka przydaje się tylko fizycznym klasą. Dla przykładu: asasyn jak podejdzie do moba/gracza i uderzy go zwykłym atakiem, czyli nie użyje żadnego skilla to zada mu o X obrażeń więcej - to jest tylko zwykłe uderzenie. Dla klas magicznych musiałby istnieć "KM: atak magiczny +X" a taki nie istnieje, bo nie jest to im potrzebne, biją z daleka, używają skilli i na tym się głównie opierają, więc jak wkładasz w swoją mag klasą KM: Atak +X to jest to strata slotów ;) Klasą fiz to się przydaje, bo to jest chyba ten weaving :p (Jako klasa magiczna powinieneś wkładać w swoją postać KM: Wzmocnienie magii i Magiczna precyzja)
Saphir
Saphir napisała na forum gry AION
Assassin czy Ranger Sin jest trudniejszy pod wieloma względami. Potrzebujesz dobrego kompa i pingu, gearu, a także czystego umysłu. Jak już ogarniesz tą klasę to bez problemu będzie kosił innych graczy. Tak, jest to postać bardzo dobra do pvp, w pve też jest w porządku, ale pamiętaj że "bije" z bliska. Ranger walczy na dystans, więc łatwiej będzie ci walczyć z mobami, niekiedy zabijesz je zanim do ciebie podejdą ;) W pvp jest zdecydowanie łatwiejszy od sina, posiada dużą ilość stunów, pułapki, hide. Zdecydowanie bardziej polecam ci rangera, sama zrobiłam go jako alt i nie żałuję, bardzo dobrze mi się nim gra ;)
Saphir
Saphir napisała na forum gry AION
Pomocy!!!!!!! Dokładnie jak mówi up. To jest bardzo trudna instancja, dla bardzo dobrych i doświadczonych graczy z najlepszymi setami. Nie martw się, że nie możecie sobie poradzić, tak już bywa, jeszcze nikt nie wrócił z tamtąd zwycięsko. Walczcie dalej!
Saphir
Saphir napisała na forum gry AION
Najlepsza opcja? Grupy/Sojusze są 6-osobowe/12-osobowe i tymczasowe, czyli nie na stałe. Tworzy się je gdy idziecie razem na instancje, większe walki, pvp, czy zwykłe bicie mobów do questów. Co do legionu, to możesz stworzyć kolejny, będzie istniał tak długo jak chcesz (bo możesz go rozwiązać w każdej chwili). Dodać możesz tyle osób ile chcesz, z takim lvl-em jakich chcesz, na tak długo jak chcesz (możesz ich wyrzucić jak coś psocą ;) ). Ilość członków legionu zależy od jego poziomu - im wyższy ty więcej. Zawsze łatwiej jest stworzyć grupę z tzw. randomami (obce osoby) niż kolegami, bo nie wiesz kiedy kumple będą mieli akurat czas pograć i jaką klasą będą chcieli grać, a jakiej potrzebujesz. Lepiej jest też jednak dołączyć do istniejącego legionu, gdyż znajdziesz tam już doświadczonych w tej grze ludzi, którzy ci pomogą i doradzą, a przyjaciele zawsze mogą dołączyć tam razem z Tobą ;)
Saphir
Saphir napisała na forum gry AION
Klasa dla początkujących + Rentus HM Bardów jest cała masa.. Ostatnio trafiłam nawet do party gdzie były 3 bardy xD A jest ich tak wiele, bo bard jest teraz klasą OP jak kiedyś Strzelec. Nie mniej jednak najlepszą klasą do nauki jest po prostu dps: Gladiator - no ok, ale czasami/często musisz odgrywać rolę jedynego tanka w grupie; do tego "bijesz z bliska" Asasyn - trudna klasa, nie polecam Łowca - przyjemna klasa, miło się nim gra, tylko dps i już, jak wchodzą stuny - nic piękniejszego; dystansowy Czarodziej/Zaklinacz/Bard - klasy magiczne mocno "biją", ale też i największe papiery. Z tym że Sorc musi "zabić zanim sam zginie" ewentualni się ukrywa pomiędzy swoimi i CC, Zaklinacz ma duszka i chyba z 2-3 tarcze +fear, Bard a to się podleczy, a to przywróci mane. Strzelec - no niby fajnie, ale to raz pistolety, to na armatkę musisz zmienić bo cd; nie wiem, jakoś nie przypadł mi do gustu, ten 65 wbiłam bo wbiłam i teraz się kurzy, więc nie powiem o nim za wiele... Tech - klasa magiczna, ale bije z bliska, ale nie jest papierem, nosi "trzecią" zbroję, czyli kolczugę, niekiedy może robić za tanka (jak nie ma Templara czy Glada) Podsumowując: Łowca, Bard lub Tech, tam myślę, później zawsze możesz sobie odpalić GP i stworzyć inną postać. Popróbuj i zobacz czym najlepiej ci się gra, bo też nie ma sensu grać na siłę klasą, której nie lubisz (u mnie są to tanki, fizyki, głównie grywam dps magicznymi lub supportem). Ogarnij też jakiś legion to będzie lepiej ;) Co do templara na rentusie hm, to jest to samo co na rentus nm, z tym że jako tank musisz ogarnąć run/rush, czyli że biegniecie przez "stado" mobów, ale ich nie bijecie, po czym musisz się "schować", czyli wejść w takie miejsce, aby moby nie mogły cię dosięgnąć, dzięki czemu się od-agrują i wrócą na swoje pozycje, a ty z drużyną spokojnie pójdziecie dalej. Jak nie wiesz/nie umiesz to na początku jak wejdziecie do insty powiedz głośno że nie jesteś w tym dobry i czy może ktoś inny nie chciałby tego zrobić, wtedy biegnij za nim i obserwuj jego ruchy, gzie się "chowa" i z czasem się nauczysz ;) Powodzenia (ale się rozpisałam, wybacz T^T ale tak mam)
Saphir
Saphir napisała na forum gry AION
Pytanie Dotyczące setów Szlachetnych Deavanionów na niski lvl Ten set jak i broń do niego można było zdobyć z skrzynki podczas eventu. Mogły go dostać tylko gracze ze statusem "nowy gracz" lub "powracający gracz". Event o nazwie "Dobroć Mee" - więcej znajdziesz na oficjalniej stronie Aion. Event się już zakończył i nie jest możliwe ponowne zdobycie tego setu, wiec musisz biegać w tym co ci wypadnie ;)
Saphir
Saphir napisała na forum gry AION
Ile tak średnio gra osób/graczy w AIon. W Aionie jest polski serwer (Barus) i tym samym gra jest dostępna w języku polskim :D Oczywistym jest, że grają tam sami Polacy xD (czasami znajdą się małe wyjątki). Są też serwery zagraniczne, na których również wielu Polaków gra, ale nigdzie raczej nie znajdziesz Nas więcej niż na Barusie. A tak ogólnie to pustakami nie świeci ;)
Saphir
Saphir napisała na forum gry AION
pierwszy Gold Pack GP najlepiej kupić na max lvl, gdzie masz już coś co mógłbyś sprzedać innym graczom i z tych zarobionych pieniędzy kupić sobie kolejnego GP. Podobno można kupić GP nie mając wcześniej aktywnego GP, ale potrzebujesz te ileś tysięcy kinah, nigdy jeszcze nie próbowałam tego niestety :/ Ja swój pierwszy kupiłam z AION Shopu, czyli za realną gotówkę. Można tez podobno kupować na allegro czy innych jakiś forach, ale ja tam nie mam zaufania. Ewentualnie możesz zapytać jakiegoś innego gracza, który oferuje GP w grze, czy mógłby ci dać GP, ty byś go odpalił i oddał pieniądze - ale po 1. musisz mieć od razu tą sumkę, po 2. trudno znaleźć takie osoby, bo nie chcą stracić gdybyś je oszukał. Więc najlepiej będzie jak ten pierwszy GP kupisz za realną kasę, mniej stresu i większa pewność tego co kupujesz ;) A i pamiętaj że tak od razu po aktywacji GP nie wszystkie funkcje działają, np. tworzenie postaci - trzeba poczekać kilka godzin, niekiedy dzień ;)
Saphir
Saphir napisała na forum gry AION
Umiejętnośći Prawdopodobnie masz za niski level, jak z czasem wbijesz wyższy to pod "K" -> "Pasywne" powinno być coś w stylu "Nauczyłeś się umiejętności płyta / czy możesz nosić płytę". Tak myślę ;) Oczywiście płytę może nosić tylko Templariusz i Gladiator, więc jak grasz inną klasą to nigdy tego nie założysz :/