kontry na zeda jak je ograc jak niżej, Kayle świetnie sobie radzi. Możesz zaryzykować i zagrać Xerathem/ Lux (zasięgi) nie dać mu żyć na lini a w momencie kiedy Ciebie ultuje sner/stun i praktycznie nie robi nic. A na topi zazwyczaj kontrowałem go cho albo trundle, też miał bardzo ciężkie życie. Przede wszystkim w momencie kiedy go miażdżysz na lini ZAWSZE ostrzegaj drużyne kiedy znika z lini, na 99% schodzi roamować żeby odrobić straty.
Żetony w LoL'u Według mnie powinien powstać rynek na Lol'u. Np. za wygraną gre jest szansa na drop skrzynki z dajmy na to dopalaczem pz na 10 gier. Rozbudować taki rynek i jestem pewien, że Lol powiększyłby swoje grono graczy.
Pomoc z Jinx Sama w sobie Jinx nie jest trudna. Podstawa to nie przegrać nią lini, nie musisz zabijać ale staraj się jak najlepiej farmić. Jest geniealna do splitpushu, także nawet kiedy nie masz dużo fragów, ale nadrabiasz farmą możesz dobrze rozegrać pushowanie lini po same jaja przeciwników.
zed wasze odczucia Po pierwsze opanuj kontrole cieni, to cholerna podstawa bez której nie ma sensu psuć innym solo Q. Build sytuacyjny, grasz na AD'ka na midzie lecisz tradycyjnie Botrk/ Bruta, z kolei na Ap'ka polecam hexdrinker pierwszy.
Vel'Koz vs Ahri Vel - musisz trafić combo, nie trafisz w TF = padasz. Żaden ADC nie przeżyje jego combo, wystarczy Q + R. Jedyna forma ucieczki E. Ahri dostała nerfy, dobrze radzi sobie z assasinami których bardzo często teraz widać na midzie. Średnie powerspike.
Czemu nikt nie gra postaciami takimi jak ... Średnio jeżeli chodzi o mete, Miss nie jest grana bo nie ma żadnego escape mechaniki. Yorik miażdży na topie, ale słabo jeżeli chodzi o late game. Galio bardzo silny, ale wyszedł z mety (aktualnie meta taknów) Morde czeka na reworka. Elise nerfy i wyparli ją z jungli inni leśnicy. Quinni mały, bardzo mały range no i średnie użycie ulta. Taric zbyt usales, są lepsze supporty.
Czas awansować................ Zależy od gry, w momencie kiedy enemy pickują praktycznie full ap zawsze gram topa Galio, zapomiana leć bardzo silna postać, nie do zabicia w późnej fazie gry. Maokai uniwersalny, przeżyje praktycznie każdy TF. Duża ilość CC Liss, oczywićie odpowiednio zbudowana.
Top Ap Tank Cary ? Maokai jest genialny w obecnej mecie jeżeli chodzi o TF, potrafi przetrwać bardzo duże obrażenia. Nie ma zbyt wielu CC ale umiejętnie grając walki drużynowe jesteś w stanie absorbować na siebie większość obrażeń po których twój ADC padłby kilkukrotnie. Lainowanie jest nim dość trudne, mało DMG na starcie lecz passyw daje mu sustain.
Riven czy Maokai czy Trundle w obecnej mecie maokai radzi sobie bardzo dobrze, nie zawsze łatwy lainowanie, ale w TF potrafi przetrwać prawie wszystko. Riven bardzo skillerska, wymaga ogromnej wprawy. Trolla polecam na np. właśnie Riven lub Fiore, potrafi "typowych" ad'ków zmieść z topa