Kupsztas
Kupsztas napisał na forum gry World of Tanks
Statysyyki wn8 prawda jest taka, że statystykami nie należy się przejmować, o ile nie gra się jak bot i nie ma się poniżej 48% wygranych. 1700 to dobry wynik, niezależnie od wieku, pokazuje dobre zrozumienie mechaniki gry i umiejętność dostosowywania swoich decyzji do warunków na polu bitwy.
Kupsztas
Kupsztas napisał na forum gry World of Tanks
Dlaczego tygrys jest taki miękki z dwóch powodów - po pierwsze czołgi występujące na historycznych polach bitew to zazwyczaj to, co w grze nazywamy stockiem. topowe wersje były jedynie prototypami, konceptami lub niewielkimi ilościami egzemplarzy. z tego względu w grze mamy wyższe wartości penetracji pocisków niż te, które latały w rzeczywistości. po drugie - tygrysy historycznie spotkały się najpierw z pojazdami przestarzałymi i słabymi (w grze widywane dwa tiery niżej). wtedy powstała legenda twardych tygrysów. pod koniec wojny, kiedy wciąż były one używane, wojska radzieckie oraz alianckie posiadały znacznie unowocześnione konstrukcje na swoim składzie, co reprezentują odpowiedniki na tierach 7-8, dla których nawet w stockowej konfiguracji tiger i jest przebijalny.
Kupsztas
Kupsztas napisał na forum gry World of Tanks
Klasyfikacja Osobista ciężko powiedzieć, bo klasyfikacja osobista ma dość mętnie skonstruowany sposób wyliczania. lepiej jest szacować wyniki na podstawie % wygranych i tzw. wn8, które można sprawdzić na wielu różnych stronach, które je wyliczają. czemu sposób liczenia jest mętny? bo niewspółmiernie traktuje różne osiągi typu ilość fragów na bitwę, ilość DMG na bitwę, brak odniesienia do średnich osiągów innych graczy i wliczanie ilości bitew (przez co cienki gracz z 50k bitew będzie miał lepszą klasyfikację osobistą niż dobry z 1k bitew)
Kupsztas
Kupsztas napisał na forum gry World of Tanks
Czołg premium premka da Ci szybsze expienie czołgów oraz większe zarobki na każdym, podczas gdy żeby zarabiać na czołgu premium musisz na nim latać w kółko. czołg premium jest dobry, gdy chcesz też szkolić załogę konkretną. osobiście grałem ostatni rok na premce i praktycznie nie ruszałem czolgów premium z powodu zarobków - tylko czasem w czasie rezerwy klanowej +50% kredytów. poza tym wystarczały mi zarobki ze zwykłych czołgów - z premką naprawdę przyjemnie wchodzą kredyty. no chyba, że oczekujesz możliwości kupowania codziennie nowej 9tki ;)
Kupsztas
Kupsztas napisał na forum gry World of Tanks
Nie działa link masz napisane, że musisz poszperać w antywirze lub w zaporze... prawdopodobnie domena "wgpartner.com" zabrzmiała dla któregoś z nich jak spam i zablokowany został przesył danych. musisz ręcznie ustawić zezwolenie
Kupsztas
Kupsztas napisał na forum gry World of Tanks
Jakie czołgi do wn8 ? pojazdami niepopularnymi, do których wymagania nie są zawyżone przez statpadderów. jednak nie powiem które moim zdaniem są do tego najlepsze, bo po pierwsze każdy ma nieco inny styl gry, a po drugie uważam, że granie z głównym celem w postaci statów mija się z celem. lepiej grać tym, czym się lubi lub tym, co stoi na drodze do wymarzonego czołgu i mieć wn8 odzwierciedlające umiejętności
Kupsztas
Kupsztas napisał na forum gry World of Tanks
Jak grać na srebro ? należy strzelać skutecznie, aby oddawać jak najmniej strzałów, które nie zadają ani uszkodzeń, ani nie niszczą modułów (pudła i brak przebić). poza tym kredyty są przyznawane głównie za dmg i spot dmg. oprócz tego są premie za fragi, wygraną, cap, pierwsze wykrycie, def. więcej kredytów dostaje się za bicie lub pomoc w biciu tierów wyższych od siebie niż za bicie niższych. najlepsze zarobki z pojazdów standardowych mają pojazdy z tierów 5-6 (największy zarobek netto po odjęciu kosztów naprawy i amunicji)
Kupsztas
Kupsztas napisał na forum gry World of Tanks
jaki czołg średni 8 tieru premium najlepszy? zależy czym lubisz grać... na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi, premka służy również do szkolenia załóg. cdc - szybki papier, wymaga bardzo aktywnej gry lub gry z daleka super pershing - gra się jak ciężkim w zasadzie sta-2 - typowy pojazd wsparcia pantera 8.8 - podobnie jak sta-2, jest troszkę gorszy poza świetna celnością m4 rev - wsparcie, bardzo papierowy t-34-3 - wymaga umiejętności grania chińskimi medami t7+ t-54 prot - ociężały, ale dobrze się brawluje ja osobiście kierowałbym się bardziej przydatnością szkolonej załogi, niż tym, którym czołgiem grać mi się będzie najlepiej.
Kupsztas
Kupsztas napisał na forum gry World of Tanks
Jaka linia czolgow ciezkich do robienia misji osobistych? moim zdaniem ruskie. tyle że linii is-4. większość misji na odbijanie zrobiłem na kv-4, a potem na dmg i odbijanie robiłem na ST-I, który jest rewelacyjnym pojazdem do tego. linia niemiecka do mausa jest dobra pod misje tylko na 9 i 10 tierze, + moim zdaniem brak tym czołgom mobilności i uniwersalności, przez co ofensywne misje wymagają tego, żeby przeciwnik jechał wprost pod lufę.
Kupsztas
Kupsztas napisał na forum gry World of Tanks
A-43 czy Nashorn? nie polecam badać czołgów za wolny exp. może przeskoczenie tierów 1-2, potem koszt tego expa jest wielki - a wolny exp się BARDZO przydaje przy odstocku 8-9 tierów, często czołgi wymagają ponad 100k expa do pełnego wybadania, a sporo wymaga tyle tylko do założenia topowej armaty, a zostają jeszcze silniki i radia. znacznie łatwiej jest posiedzieć chwilę na czołgu 4-6 tieru i go przejść niż przeskoczyć za wolny do 7mego. poza tym: żaden z tych czołgów nie jest na tyle rewelacyjny, aby zostawać na nim na dłużej. osobiście wybrałbym a-43, bo nie umiem wykorzystać camperów tak dobrze, jak medów. mam dicker maxa, można powiedzieć, że podobny do nashorna i gra mi się nim zdecydowanie gorzej niż a-43.