Borsuk231
Borsuk231 napisał na forum gry The West
Set z absorcją Ogólnie to polecam zerknąć na tw-db, tam znajdziesz wszystkie sety i ich parametry. Jeszcze co do tego co napisał Przemek - trzeba wziąć poprawkę, że im większe HP, tym mniejsza absorpcja, wzór na nią wygląda tak: 300 * (Chowanie się lub Zakładanie pułapek) / max HP + Bonus absorpcji To czy brane jest pod uwagę chowanie się czy zakładanie pułapek zależy od tego, czy atakujesz czy się bronisz. Jeśli atakujesz to chowanie się, przy obronie liczy się zakładanie pułapek.
Jaki zarabiacz lepszy?? Zależy, do czego ma być lepszy. Jeśli chodzi o zarabianie, statystycznie lepiej wychodzi T34 (25,189 średnia, podczas gdy Lowe ma 'zaledwie' 22,620), choć i to w dużej mierze zależy od gracza. Lowe to bardzo specyficzny pojazd. Prędkość żywopłotu, ale twarde boki pozwalające na dobre kątowanie i celne działo to już coś. Wieża też coś odbije, ale nie tyle co T34. Z kolei hamburger to taki T29, ale z działem z Prota. Ma fajne walnięcie, ale potrafi ze 100 metrów nie trafić w stodołę, nie mówiąc już o przeładowaniu. Więc... Co kto lubi.
Co to Tier ? Wszyscy mówią że poziom, to ja jeszcze dodam, co oznacza. Tier wskazuje, z jakimi przeciwnikami będziesz walczyć w bitwach losowych, ale wpływ na to ma również rodzaj czołgu i czasami sam czołg. Z reguły losuje przeciwników z maksymalną różnicą dwóch poziomów, ale są pewne wyjątki, oto one: 1) 1 i 2 poziom rzuca jedynie z różnicą 1 tieru. 2) Niektóre czołgi mogą walczyć z przeciwnikiem jedynie 1 tier wyższym, nie 2. Takie coś występuje w niektórych zwykłych czołgach (np B1) oraz sporej części pojazdów premium (np SuperPershing, JTiger 8,8) 3) Czołgi lekkie, czyli zwiadowców wyrzuca o ile dobrze pamiętam 3 poziomy wyżej, kiedyś było 4. Powinno być teraz wszystko jasne, pozdrawiam.
Czołgi ciężkie czy niszczyciele czołgów ? Niszczyciele są bardziej wymagające - trzeba wiedzieć gdzie się chować, jak się chować i nie grać zbyt agresywnie - co czasem korci. Te pojazdy są stworzone do bronienia, innymi słowy - kampienia. Z kolei z ciężkimi sprawa wygląda odwrotnie - nie ma siedzenia na 4 literach, lecz szturm i pchanie się w najbardziej ciasne miejsca ; ]
KV-1 które działo Jak na moje oko, jedyną słuszną lufą jest 85mm - najbardziej uniwersalna. Haubica teoretycznie jest OK, ale tylko wtedy kiedy rzuci na niższe poziomy i można sobie pozwolić na dokładnie celowanie. Ewentualnie na samym goldzie, na np ESLe. ; ]