Wracając do poradnika, czemu przeciętnie to jest 512 MB a nie np. 128 MB?
Poniżej tej wartości Minecraft ruszy, ale będziesz mógł zaobserwować liczne crashe, spam w logach i małą liczbę FPS. Już na 512 MB są takie błędy. Jest ich jednak znacznie mniej. Absolutne minimum to 256 MB. Minecraft może jednak na tej wartości ładować się bardzo długo. Crashe mogą być bardzo liczne, a błędy graficzne mogą uniemożliwić rozgrywkę. Do tego liczba FPS może spaść poniżej 5 FPS. W najgorszym przypadku gra wcale nie ruszy.
Jak grać w Minecraft na modach? Dodam jeszcze od siebie, że wszelkie ścieżki i kody są oznaczone przez |, np.:
|
%appdata%
|

Minimalne wymagania: komputer lub laptop, minimum 30 MB miejsca na dysku, Windows XP, 1 GB RAM, połączenie z Internetem, pełna wersja Minecrafta.
Zalecane wymagania: komputer lub laptop, 150 MB i więcej miejsca na dysku, Windows 7 wzwyż, 1.5 GB RAM, połączenie z Internetem, pełna wersja Minecrafta.

1. Pobierz Forge na wersję którą chcesz. Znajdziesz go na files.minecraftforge.net. Pobierz plik jar lub exe. Zainstaluj go. Potrzebna będzie zainstalowana właśnie ta wersja którą wybrałeś. O ile masz włączony launcher, zresetuj go.
2. Masz ustawiony profil Forge? Świetnie! Teraz przejdźmy do ustawień.
Zamiast tego:
|
-Xmx1G -XX:+UseConcMarkSweepGC -XX:+CMSIncrementalMode -XX:-UseAdaptiveSizePolicy -Xmn128M
|
powinieneś mieć tak:
|
-Xmx1024M -XX:+UseConcMarkSweepGC -XX:+CMSIncrementalMode -XX:-UseAdaptiveSizePolicy -Xmn128M
|
A to czemu? Otóż gdy masz 1G Java zamiast 1 GB alokuje tylko 512 MB. Jest to przeciętna możliwa ilość i Minecraft działa tak sobie (30-40 FPS). Większa część w innym wpisie.
3. Wejdź do:
|
%appdata%\.minecraft\mods
|
Teraz pobierz odpowiednie mody. Niektóre mody mają własne wymagania. Dostosuj się do nich. Z odpowiednimi modami odpal Minecrafta. Wszystko powinno działać. Jak nie działa, przeszukuj wszystkie możliwe mody i kombinacje aż nie znajdziesz winowajcy.

Dziękuję za przeczytanie.
Jak zrobić grę?

1. Pobierz Game Maker.
2. Pobierz Game Maker.
3. Pobierz GAME MAKER 666!
(trololo)
Jak się wybić na YouTube?

Potrzebne będą: karton lub kartka A1 (zależy co wolisz) i marker.

1. Na kartce czy kartonie napisz ogromne YouTube.
2. Wejdź na to. Najlepiej wejść boso.
3. Wybij się w powietrzu!
(trololo)