aroj
aroj zadał pytanie w grze World of Tanks
Rosnący wpływ gry na realne życie graczy Witam, chciałem poruszyć temat zjawiska jakie obserwuję od jakiegoś czasu, a mianowicie rosnącego wpływu tej gry na życie realne. Wargaming tak konstruuje program wydarzeń aby jak najdłużej trzymać graczy przy komputerze. Przykład to misje, które można realizować 265 dni w roku i jeśli ktoś chciałby pograć raz czy dwa w tygodniu to może odczuwać uczucie straty okazji do zyskania czegoś (exp, kredyty czy cokolwiek). Powoduje to, że gra codziennie odrywając się powoli od życia realnego co może mieć w przyszłości negatywne konsekwencje w sferze życia społecznego. Dodatkowy przykład to zapowiedziane misje indywidualne, które wcale nie będą takie indywidualne bo trzeba będzie grać w plutonach. Oznacza to, że ci którzy będą chcieli je realizować, a nie mają towarzysza będą zmuszeni go sobie znaleźć. I tu jest kolejna pułapka Wargaming na życie realne bo liczą na to, że jak już kogoś poznasz przy okazji misji to będziesz jeszcze więcej grał. Suma sumarum trzeba być bardzo rozsądnym grając w tą grę bo można przegrać życie.
aroj
aroj zadał pytanie w grze World of Tanks
Czy Object 263 wynagradza mordęgę na SU 101 ? Chciałem być ambitny i poszedłem w trudniejszą linię po su100 ale o ile przebolałem jakoś su100m1 tak su101 jest prawdziwą tragedią. Ani działa, ani pancerza, ani kamo, ani mobilności. Co to kur..a w ogóle jest to chyba tylko WG wie. Z doświadczenia widzę, ze najlepsza metoda gry tym shitem to dezercja i coś tam zawsze wpadnie expa - mnie więcej tyle ile jak by się normalnie grało tyle, że czas zaoszczędzony :). Niemniej chciałbym się dowiedzieć czy warto brnąc do dychy czy to linia dla ekstremistów ?
aroj
aroj zadał pytanie w grze World of Tanks
Czy ciche nerfy to mit? Jak sądzicie bo mam dwa przykłady pojazdów, którymi bardzo lubię (lubiłem aktualnie) grać, mam na nich po kilkaset bitew i wydawało mi się, że je znam. Ale: 1 Marder 2 - ponad 300 bitew, mój ulubiony łowca fragów. Aktualnie od jakiegoś roku rzucany non stop na piąte i szóste tiery gdzie mocno niedomaga. Nie wierzę aby chciało mi się robić tyle bitew pojazdem tak traktowanym przez MM. Ponad 60% zwycięstw nie tylko u mnie może być tu kluczem do rozwiązania zagadki. Po prostu tym pojazdem za dobrze się grało to dostał cichego nerfa do losowań 2 Tortoise - tutaj też chodzi o losowania ale zadawanych obrażeń. Kiedyś ten td naprawdę strzelał za 400 ale teraz to jest to góra 350, a sprawdzam po każdej bitwie. Zresztą byłem przyzwyczajony, że większość przeciwników schodzi na 4 strzały. teraz po 4 strzałach zostają zawsze jakiś ochłapy pozwalające się ewakuować lub chociaż oddać jeden strzał. Tutaj myślę, że tortek dostał cichego nerfa w imię wargamingowo pojętej grywalności czyli specjalnie zrobili tak aby właśnie przeciwnicy zostawali i coś tam jeszcze namieszali. Macie może własne przykłady ?
aroj
aroj zadał pytanie w grze World of Tanks
Pytanie do posiadaczy JagdTiger 8,8 Jak się wam gra tym pojazdem, czy jesteście z niego zadowoleni i dlaczego?. Nie pytam o zarobki bo go mam i to wiem ale dla mnie ten pojazd jest wyjątkowo pechowy z kilku powodów: 1 Losowania do fatalnych drużyn, w których 5-ciu graczy jest padniętych po pierwszych 3 minutach bitwy 2 mogę wygrać kilka bitew z rzędu ale gdy przesiadam się na JT8,8 to od razu przegrana. Wracam do innego pojazdu i znowu wygrana 3 jakiegoś cholernego pecha ten pojazd przynosi drużynie bo przecież normalna drużyna może spokojnie wygrać i w 14 vs 15 także nie jest to kwestia moich umiejętności gry tym pojazdem 4 potrafię nim zrobić 4000 uszkodzeń deklasując wszystkich w drużynie i nagrodą jest - PRZEGRANA O co ku..wa chodzi z tym pojazdem, czy wy też tak macie czy tylko mi się trafił taki egzemplarz. Mam na nim około 500 bitew i win ratio 49%, które absolutnie mnie nie zadowala.
aroj
aroj zadał pytanie w grze World of Tanks
Jakie moduły do KV-2 Kupiłem dla zabawy KV-2, zainstalowałem dosyłacz, wentylację i zastanawiam się nad szybszym skupianiem albo osłoną. Co wybrać bo działo trolik strasznie długo skupia ale czołg też jest mułowaty i w tą lodówę na pewno arta lubi celować.
aroj
aroj zadał pytanie w grze World of Tanks
Czy tryb wyścigów wpływa na resety komputera? Gram w WoT od 3 lat i nigdy nie przytrafiła mi się sytuacja jaka zaczęła się powtarzać od 29.09 czyli od dodania wyścigów. Chodzi mianowicie o resety komputera po zalogowaniu do gry po mniej więcej 2-3 minutach przy czym nie ma znaczenia czy jestem w garażu czy uruchomię grę po tym czasie resetuje mi komputer. Wątpię aby to był taki niesamowity zbieg okoliczności, że komp mi zaczął się krzaczyć własnie 29.09. Prawdopodobnie wyścigi to mikro łatka, która zawiera kod niestrawny dla mojego komputera. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś jeszcze zaobserwował tego typu problemy. Co zrobiłem do tej pory: 1 Mody - nie używam więc odpadają 2 zabezpieczenie przeciw przegrzaniu procka - wyczyściłem radiator i wymieniłem pastę 3 przetestowałem sprawność dysku twardego 4 zrobiłem test procesora WoT dalej powoduje reset mojego komputera. Została jeszcze jedna rzecz, a mianowicie zasilacz, który może nie wyrabiać bo np wyścigi powodują znaczne podwyższenie obciążenia komputera. Co o tym sądzicie?
aroj
aroj zadał pytanie w grze World of Tanks
JagdTiger 8,8 - czy warto montować osłonę? Jak w temacie. Mam dosyłacz, wentę i lornetę ale ponieważ ten czołg nie jeździ tylko musi czekać na spoty od innych to zastanawiam się czy mu jest lorneta w ogóle potrzebna. Natomiast obrywa ostro od arty i tak się zastanawiam czy nie zamienić lornety na osłonę. Przy okazji to chyba jedyny TD, który nie potrzebuje szóstego zmysłu bo można z góry założyć, że świeci się cały czas :-)
aroj
aroj zadał pytanie w grze World of Tanks
Prośby do przerwania przejmowania bazy Czy jest prawdą, że zyska się więcej gdy się przerwie capowanie aby ktoś z drużyny dobił ostatniego przeciwnika ?. Pytanie w nawiązaniu do częstych próśb o przerwanie capowania. Możliwe, że ten co dokona dobitki to i zarobi więcej ale ten co przerwał capowanie na prośbę to tylko straci. Ja generalnie nie wnikam w strategię innych graczy i nie pouczam co mają robić na randomkach w końcu to gra, która ma dać relaks, a nie wyniki, o które walczymy w realu w pracy czy szkole. Niemniej jednak prośby takowe zdarzają się dosyć często i wiadomo, że każdy z gry chce wyciągnąć jak najwięcej dla siebie pytanie tylko co się tak naprawdę bardziej opłaci dokończyć capa czy przerwać w np. 85% ?
aroj
aroj zadał pytanie w grze World of Tanks
Ale ta stronka się sypie 1 Znikają całe posty z forum. Przykład z zeszłego tygodnia, zadałem pytanie, pojawiło się już kilka odpowiedzi, po jakimś czasie sprawdzam czy coś jeszcze doszło i nie mogę znaleźć posta. Wchodzę przez powiadomienia, mam info że ostatnia odpowiedź dodana godzinę temu i po wejściu przerzuca mnie na stronę startową bo post nie istnieje. Przed chwilą odpowiedziałem na czyjeś zapytanie, klikam wyślij a zamiast potwierdzenia, że post został dodany przenosi mnie na stronę startową. 2) Coraz więcej sytuacji się zdarza, że bez kontaktu ze wsparciem ludzie nie uzyskują pu..któw. Dotyczy zwykłej aktywności na forum jak i realizacji zadań w grach czy odbioru złota.
aroj
aroj zadał pytanie w grze World of Tanks
Ale nas załatwili z tym doświadczeniem z T62 Sport Spodziewałem się, że doświadczenie z football`owego T62 jakiemiao zostać przeniesione na MS1 przy wersji elitarnej i zaznaczonym checkboxie "przyśpiesz szkolenie załogi" trafi właśnie do załogi ale nie te du..ki musieli wrzucić je do zwykłego doświadczenia i tym samym po prostu je zmarnowali. A liczyłem na szybsze wyszkolenie sobie dodatkowej załogi na ruskie medy, teraz już wiem że na WG liczyć nie ma co. Dobrze, że im nie płacę i gram bez premki.