Czegoś nie wiesz? Zapytaj mnie! Gdy masz wystarczająco ludzi ,,śpiących: lub bezrobotnych to tak. Musisz zobaczyć jaki dany budynek ma wymagania odnośnie pracowników :) a mówiąc ,,residences" to rozumiem, że chodzi Ci o te większe domy? Te większe domy mam dopiero na 1 lvlu ale poczytaj i zobacz jakie mają wymagania. Np. żeby ulepszyć zwykłe domki potrzebujesz marketu, który jest bodajże od 9 lvla czy jakoś tak
Czegoś nie wiesz? Zapytaj mnie! Jeżeli się nie mylę (mam teraz poziom 11) to musisz wybudować szpital, aby chronił pobliskie budynki przed plagą. Najlepiej go postawić gdzieś w centrum wioski, bo ma duży ,,zasięg działania". Pamiętaj o pracownikach, jeżeli nie masz wystarczającej ilości osób bezrobotnych lub ,,śpiących" to go nie buduj, bo i tak nie będzie funkcjonował,a Ty tylko stracisz fundusze na budowę.
Czegoś nie wiesz? Zapytaj mnie! Populacja jest związana z robotnikami. Miałem tak, że brakowało mi ludzi do roboty a imigranci nie chcieli przybywać. W takim przypadku trzeba zburzyć jakiś obiekt, który ma przykładowo 20 pracowników. Wtedy ci pracownicy są albo bezrobotni albo ,,śpią". Domki powinny się zapełnić i wtedy możesz je ulepszyć (weź pod uwagę, że potrzebują ochrony od policji, straży pożarnej, szpitala i dostępu do wody i marketu). Ulepszając je dajesz miejsce na imigrantów i tak rośnie populacja z czasem. Jeżeli to nie wypali to w swojej skrzyni powinieneś mieć taki item jak ,,Imigrant" w zakładce ,,Manage". Jeżeli tego nie masz to z pewnością starczy Ci zielonych banknotów na kupienie tego.