6
Gabrysiucysiu

Wysoki ping w lolu

Dodał Gabrysiucysiu 11.09.2017, 21:06

Witam, w ostatnich dniach mój ping w LoL'u jest zbyt wysoki. Wchodziłem kilka razy na speedtest'a a wyniki były dobre. Dodam, że intrnet mam od mtm.


Aby komentować, zaloguj się.
7

Cichson

24.09.2017, 22:48

prawdopodobnie mieszkasz w jakimś mniejszym mieście i twój dom jest położony dalej od serwera i dla tego odczuwasz skok pingu

4

Szymon

28.09.2017, 12:20

Jaką masz prędkość łącza oraz na jakim serwerze grasz? Jeśli masz wifi to gdy ktoś z niego korzysta możesz odczuć duże wzrosty pingu. To zależy też od rodzaju podpięcia internetu. Najlepiej gdyby był to swiatłowód. A i nie zapominaj o tym żeby komputer był bezpośrednio podpięty kablem do modemu a nie bezprzewodowo.
Pozdrawiam

Użytkownik usunięty

28.09.2017, 12:31

@Szymon

Medium jako takie nie ma większego znaczenia. Ok, może na światłowodzie będzie te 10 ms mniej, ale nie jest to znaczna różnica.

Co do wifi... I tak i nie. Obciążenie jako takie raczej nie powinno stanowić problemu, ale zakłócenia już tak (bo LoL przesyła bardzo mało danych, problem jest w stabilności łącza).
Zakłócenia typu ściany lub duża ilość urządzeń na tej częstotliwości. Przykładowo, jeśli mieszkasz w bloku i każdy z mieszkańców ma wifi na 2,4 Ghz (najbardziej popularne i standardowe ustawienie) to wtedy dobrym pomysłem będzie zmiana pasma na 5 Ghz (jeśli router tego nie obsługuje to polecam się zaopatrzyć).

Choć i tak najlepszy i najbardziej niezawodny będzie kabel, choćby zwykła skrętka. No, chyba, że planujesz bardzo wysokie transfery (po sieci lokalnej) lub kabel będzie bardzo blisko przewodów elektrycznych to wtedy polecam wyższe kategorie kabla lub kabel ekranowany (ekran chroni przed zakłóceniami powodowanymi prądami wirowymi z urządzeń elektrycznych).

No, w skrócie, ogarnij wifi lub daj kabel. A jeśli już masz kabel, to daj znać, pomyślimy dalej, bo mi się więcej pisać nie chce.

Użytkownik usunięty

28.09.2017, 12:32

A i jeszcze @Szmon

Prędkość ma praktycznie zerowe znaczenie. Obecnie komórki mają transfer wielokrotnie wyższy, niż dostateczny, bo LoL transmituje bardzo niewiele danych (po prostu musi to robić szybko i niezawodnie), jednak nie są to duże ilości.