Jak gracz jaxem? Maksujesz -> W, Q na końcu E oraz oczywiście w między czasie RR ;) jeśli chodzi o iteamy, to niezmiennie BotrK i Trinity Force na pierwsze iteamy, a reszta zależy od drużyny przeciwnej, ale zwykle są to itemy do tankowatości np: Omen czy Spirit Visage.
Mordekaiser ADC W wyższych dywizjach banowany często...ostatnio Kubon zrobił poradnik do morde ADC ;) jak Cię interesuje zobacz.
Renekton czy Nasus ? Zależy od stylu gry... Renekton to typowy offtank, dość wardy a i z umiejętności może zadać DMG, przez większość gry grasz agresywnie starasz się zdominować linię. Nasus natomiast to "farmer" farmisz większość gry... nie grasz agresywnie tylko stakujesz, budujesz go pod tanka ale jak już nafarmisz się i wystakujesz Q to 1vs1 nikt nie powinien mieć szans.
Jak myślicie jakie postacie banuje się na topie? Zależy od ligi... ale powiem jak jest w silverze najczęściej z topa banuje się Dariusa, Garena i ostatnio często Gangplanka, wyżej myślę że banuje się Irelkę, która w rękach odpowiedniego gracza kontroluje całą grę.
Najlepszy tank waszym zdaniem Teraz po patchu 5.16/5.17 jedyn z najelpszych Garen twardy i potrafi zadać DMG, ale również Darius, a z takich czystych Tanków to często gram Braumem twardy facet tak samo Shen.
Co byście kupili? Nie wiem jak bardzo zaawansowany jesteś ale na początek polecam Xina, a tak poczekaj może coś znacznie ciekawszego się trafi na promocji typu Gragas, Lee, Eliska czy Rengar.