1
Niepokonany98

Dota w porównaniu do LOLa

Dodał Niepokonany98 31.12.2014, 21:27

wielokrotnie słyszałem że LOL to ,,MARNA'' podróba Doty, że gracze LOLa lubią również minecrafta bo obydwie gry mają ,,cukierkowom grafikę'' a postacie w LOLu to podróby. Teraz znalazłem tutaj link do forum Doty i powiem szczerze że się obawiałem tego co mówiono mi ale teraz wiem że to bujda na resorach. Nie chcę nikogo obrazić ale dla mnie porównując Dote do LOLa to LOL miażdży Dote pod wieloma względami: grafika nie jest bajkowa tylko po prostu animowana ale nie jest tak jak w docie że gładka piękna nieskazitelna tak jak w starych bajkach!!! (powtarzam nie chce nikogo urazić ja tylko pisze co myślę)
Postacie??? owszem ile podobnych widziałem 30 będąc szczegółowym i patrząc na skille 40 a po porównaniu daty wydania zostanie jakieś 25/35 a naliczyłem dokładnie 109 postaci w docie i 116 w LOLu.
Gra bardziej wymagająca bo RIOTgames stara się żeby wszystkie postacie były tak samo mocne a w docie jeden ma atak na zręczność zadający monstrualny Dmg a inny tylko dodaje do auto ataku trutkę i slow.
mapa faktycznie większa, więcej możliwości ale kto normalny w walce podchodzi se do kamienia i go rozwala i co mu to w ogóle daje, graficznie ale dno a jungla nie kapuje jej.
Z resztom sam styl gry jeśli chodzi o mechanikę z samymi postaciami 11 ról to boje się patrzeć na ilość pozycje jak wy tam to rozmieszczacie.
Ja tak pisze, porównuje (przepraszam jeśli kogoś obraziłem) ale jak wy porównujecie Dote do LOLa


Aby komentować, zaloguj się.
1

Niepokonany98

31.12.2014, 21:28

o imionach chempionów to się nie odezwe

3

Rafax011

31.12.2014, 22:47
6 plusów

Widzę, że gracze LoLa (hejterzy) odnaleźli Dotę 2 na dogry!

Jeżeli powiedzieć, że LoL nie jest podróbą Doty - wzorował się na Docie. I ściągnął sporo. Na przykład:
Roshan - Nashor.
Ashe = Drow Ranger

IMHO grafika w Docie jest o wiele lepsza od cukierkowej w LoLu.

Postaci jest mniej, ponieważ... dodają je później? Ale nie są unbalanced jak w LoLu.

Wut. Chodzi Ci, że które jest bardziej wymagające? A to, o czym Ty piszesz - podajesz 2 przykłady różne. Jeden to jest nafeedowana postać, druga - postać z jednym skillem na pierwszym levelu. Tutaj wszystko jest zbalansowane, ale na swój sposób i gracze LoLa tego nie ogarną.

"Podchodzi se do kamienia" błędy + gdzie Ty tu do *** widzisz rozwalanie kamieni?!

Pozycje? Można iść jak chce. To jest kolejny plus Doty. To nie jest LoL, gdzie jak pójdziesz postacią z bota na topa to masz reporta. To nie jest stała meta. Carry grany jako supp? Fajnie się ogląda na pro scenie takie nowe pomysły. I one wypalają.

"porównujecie Dote do LoLa". Ciekawe, ja widziałem jak to gracze LoLa spamili "Dota to gówno, LoL był pierwszy, Dota to plagiat"

Btw. ten tekst oddaje mentalność graczy LoLa. "resztom", "se".

3

Rafax011

31.12.2014, 22:48
3 plusy

I zapomniałem dodać, co Ty masz do imion postaci? Dobre są, na pewno lepsze niż w LoLu.

1

Niepokonany98

01.01.2015, 14:01

kto normalny nazwałby się topór (axe), ziemia wibrator (erthshaker), bestia mistrz (neastmaster), lew (lion) anty-mag (anti-mage) CO TO SĄ ZA IMIONA TWÓRCAMI BYLI INDIANIE CZY CO?!?!?!?!?!
co do ashe a drow range to... precyzja to pasyfka ashe i daje na JEDEN strzał 100% szans na krytyka, ashe nie ma żadnego skilla który odrzuca czy ucisza tak jak W drow (Gust), są 2 żeczy które łączom ashe i drow: slow z Q i to że obydwie są łuczniczkami.
sorki ale co do grafiki w LOLu to została zmieniona 2 miesiące temu ale i tak poprzednia była leprze od tej w Docie :P przyjrzyjcie się samym postaciom i porównajcie je, jakie są w LOLu a jakie w Docie.
,,Postacie w Docie są zbalansowane'' a czy wzięte pod uwagę są przedmioty kupowane w trakcie meczu???

3

Rafax011

01.01.2015, 16:03
4 plusy

A wiesz, że to nie są jedyne ich imiona? I rozumiem, że jak nie potrafisz tłumaczyć imion (A w niektórych wypadkach ich się nie tłumaczy) to tutaj się nie wypowiem.

Ashe i Drow:
- łuczniczki
- lodowe
- takie samo Q

Poprzednia grafika - gorsza była. Nowa - też, lecz ta bardziej się podoba graczom bo jest wzorowana na Docie ;)

Tak, są wzięte pod uwagę. A w LoLu? Tam nie ma balansu (Patrz nowe postacie)

I znowu mentalność graczy LoLa. "łączom", "żeczy"

1

Niepokonany98

01.01.2015, 16:19

OMG!!! 3 WSPÓLNE CECHY NO NIE NO TRZYMAJCIE MNIE BO ZEMDLEJE ŁAAŁ
Imiona bohaterów są stworzone na podstawie słowotwórstwa w języku angielskim np. zdrobnienia, dodanie jakiegoś przedrostka, albo to imie to rzeczownik w wypadku juggernauta (tak to jest rzeczownik) jak nie wierzysz to se posprawdzaj w google translator :P :P :P :P :P :P.
no sory ale w docie grafika nie jest w żadnym wypadku oparta na wzorach mających na celu przypominanie jakichś starożytnych wzorów czy run.
Nowe postacie nie mogły być sprawdzane bo są dopiero w wazie beta i się je testuje w raz z patchami dostają nerfa albo bufa (czyli dostają wzmocnienie albo osłabienie) ale meta się zmienia a riotgames musi się dostosować więc bufy i nerfy otrzymują nawet bohaterowie którzy zostali wprowadzeni w fazie LOLbeta :P
słowo łączom jest dobrze napisane sprawdź se w słowniku a słowo żeczy ma błąd bo jestem dyslektykiem więc głównie opieram się na poprawach przez komputer :P :P :P :P :P :P :P :P

3

Rafax011

01.01.2015, 16:48
4 plusy

3 wspólne cechy. I to w większości bohaterów. Wniosek - Riot plagiatuje.

Yhm. Ale ogarniasz, że postacie mają różne imiona, nie tylko "główne? I od kiedy "neastmaster" to bestia mistrz? Jeżeli już to beastmaster, a to będzie mistrz bestii, więc się naucz angielskiego.

Tej wiadomości o grafice nie ogarniam, bo nie umiesz pisać :V

Nie mogły być sprawdzane - XDDDD Chyba po coś jest Lol PBE? Tutaj nic nie zmienisz. Każdy wie, że Riot dodaje postacie niezbalansowane, aby ludzie kupowali je i łatwo wygrywali gry, a potem te postacie nerfią (jak odpowiednia ilość pieniędzy dostaną)

Słowo "łączom" nie jest dobre. Pisze się "łączą". Co z tego, że jesteś dyslektykiem? Jak dla mnie to jest lenistwo.

3

Rafax011

02.01.2015, 11:02
2 plusy

Btw. jeszcze jedna rzecz śmieszna.

"meta się zmienia a riotgames musi się dostosować"

Meta się zmienia bo riot tak chce/proscena tak ustala. Ale to riot wszystko ustala, wszystkie nerfy i buffy, nie musi się dostosowywać do nikogo.

4

a.puszkar

02.01.2015, 12:24
4 plusy

Niepokonany98, wyjasnie ci że to nie są imiona tych postaci, tylko ich tytuły. W dota tytuł sie podaje najpiers, imie postaci jest w jej opisie ;) Tak więc, np. Legion Commander nazywa się Tresdin, Phantom Assassin - Mortred, itd. Taką wypowiedzią udowodniłeś tylko że jesteś zwykłą gimbą, która sie wypowiada na tematy na które nic nie wie. Najpierw sobie trochę poczytaj, a potem się wypowiadaj.

4

a.puszkar

02.01.2015, 12:26
4 plusy

Poza tym, czepiasz się skilli Ashe, wytłumaczę ci dlaczego salwa nie odpycha, ani nie ucisza: TO DLATEGO ŻE TE DZIECI KTÓRE GRAJĄ W LOLA NIE OGARNĘŁYBY TAK SKOMPLIKOWANEGO (dla nich) SKILLA! LOL jest prosty, to dlatego w niego grają same dzieci, a nie w DOTA - one po prostu tej gry nie ogarniają, jest dla nich zbyt trudna i skomplikowana

1

Niepokonany98

02.01.2015, 12:56

,,wniosek Riot plagiatuje'' Czyli za plagiat można też uznać Dote bo dwie lodowe łuczniczki pojawiają się również między grą heroes 3 a Dotom (a od tego argumentu nie ma jak uciec bo ta gra jest starsza od mojego komputera który jest z 2005 roku i dla tego czasami tagże mam błędy bo mi niektóre klawisze ciężej działają) bo w heroes 3 jest zamek ,,uczelnia'' gdzie bohaterowie wojownicy są przeważnie łucznikami a że to zamek zimowy to resztę to se możesz dośpiewać :P :P :P
Beastmaster rozczłonuj se to wyjdzie ci beast master i wpisz to w google translator ciołku i sam sie naucz angielskiego ja jestem zielony a bez translatora to wiedziałem :P :P :P
,,Tej wiadomości o grafice nie ogarniam, bo nie umiesz pisać'' Pisząc językiem używanym przez neandertalczyków ,,grafika w Docie nie przypomina starożytnych wzorów czy pisma'' a jak się nie umie logicznie myśleć czy analizować to faktycznie byś się tego nie domyśli :P :P :P
,,Każdy wie, że Riot dodaje postacie niezbalansowane, aby ludzie kupowali je i łatwo wygrywali gry, a potem te postacie nerfią'' widzę że lubisz teorie spiskowe przykro mi ale nie maż w żadnym stopniu racji, oni nie nerfiom po jakimś tam czasie tylko od razu w następnym patchu a ja i tak tylko raz w ciągu roku widziałem że postać która dopiero weszła zastała kupiona od razu po jej wprowadzeniu, zwykle w naszej rotacji tydzień po wprowadzeniu postaci jest ona w rotacji żeby ją przetestować (ostatnia się nie spodobała wielu ludziom bo jest ,,zbyt wymagająca'') z resztom i tak gracze LOLa kupują je w tedy kiedy cena spadnie do 6300 a ja i tak się nie interesuje takimi postaciami bo ostatnio weszła w moda (którą ja praktykuje od początku) żeby grać postaciami niedocenianym czy tam najrzadziej granymi.
,,łączom'' faktycznie sprawdziłem i niech ci będzie pisze się ,,łączą'' ale to nie zmienia tego że jestem dyzlektykiem i mam z takimi słowami problem a od dawna mi tego słowa komputer nie podkreślał a lenistwo odpowiada braku chęci do nauki a nie do skuteczności nauki :P :P :P
Meta mój miły jest podświadomie kontrolowana przez graczy. Wyjaśnię ci jak to działa: gracze grają rożnymi postaciami według chęci podświadomie dyktowanych przez mózg, tak samo szybkie decyzje podejmowane podświadomymi wnioskami są wykonywane w mgnieniu oka i a te decyzje skutkują o wyniku końcowym meczu, wyniku który zostaje przeanalizowany uważnie przez odpowiedni dział grupy RiotGames, tak więc na podstawie podświadomości meta się zmienia tak jak i postacie na podstawie tych że podświadomych decyzji. (jeśli nie możesz zrozumieć najpierw przeanalizuj dokładnie zdanie po zdaniu a nie pisz że nie ogarniasz bo tak do niczego nie dojdziesz a analizując może się czegoś nauczysz (w końcu) jakimś cudem)

1

Niepokonany98

02.01.2015, 13:09

@ a.purzkar
Nie jestem żadną gimbą tylko ty po prostu jesteś nieogarnięty (pyzatym chodzę do szkoły ponadgimnazjalnej) mam się do ciebie zwracać tytułem... ,,Uczniu szkoły podstawowej imienia (jakiegoś tam) w (gdzieś tam)'' . bo wątpię że komuś chciałoby się tego słuchać czy tam czytać. A jak nie to może mam ci mówić najpierw drugie imię czy tam trzecie (nie wiem czy jesteś po bierzmowaniu czy nie) potem nazwisko i imię, a nawet jeśli komuś by się tak chciało to żeby ktoś poznał twoje imię dajesz mu CV!?!?!? jak tak to ty chyba chory jesteś czy coś.
,,NIE OGARNĘŁYBY TAK SKOMPLIKOWANEGO (dla nich) SKILLA'' nie chodzi o to że nie ogarniają skilla tylko najpierw wytłumacz mi jaki jest realizm kiedy lud odpycha?!?!?! To ziemia powinna odpychać a lud spowalniać (owszem jak tam jakieś kamienie po między nogami się walają to spowalniać może) a uciszenie (u na mówi się na to stoonowanie) ashe ma na ulti (a nie tylko ashe ma stoona)

3

Rafax011

02.01.2015, 14:12
1 plus

Oh god XDDDDDD Nic nie ogarniasz, ale odpowiem.

Dziwne jest, że Dota miała pierwsza lodową łuczniczkę... Drow Ranger, Trexex... a potem nagle LoL ma lodową łuczniczkę z podobnymi skillami i pewnie historią?

Tej o grafice nadal nie ogarniam. W Docie jest o starożytnych, o runach itp. a w LoLu nie.

To nie są żadne teorie spiskowe. To są fakty. Skiny niektóre mają lekkie bufy (Większy zasięg skillów, prawie nie widać różnicy ale jest). To, że Riot specjalnie dodaje niezbalansowane postacie to też wie każdy.

Still dysleksja to dla mnie zwykłe lenistwo. A Ty dla mnie jesteś leniem co woli grać w LoLa niż się nauczyć poprawnie pisać.

Nie, to tak nie jest. Riot i Valve może patrzą czy coś jest zbalansowane czy nie. Ale nie patrzą na graczy, a na postacie. Jeżeli coś jest za słabe/mocne - odpowiednio zmieniają wartości, a czasami skille, a może nawet całą postać.

Dalej, widać, że jesteś graczem LoLa, bo przy normalnej dyskusji od razu wyzywasz.

Poza tym a.purzkar ma rację. LoL jest tak łatwy, aby gimby w niego grały (Ty na przykład), a nie w Dotę, bo tam jest trudniejsza mechanika. A jeżeli chodzi o W Drow Ranger... odpycha podmuch zimowego wiatru z tego co wiem. Tutaj wszystkie skille są w miarę logiczne. A w LoLu z tego co wiem to nie.

Btw. co to jest "stoon"? Dalej - jak to na uciszenie mówi się "stoonowanie"?

1

Niepokonany98

02.01.2015, 19:01

chcesz chistorie ashe to życzę miłego czytania

Z każdą strzałą, wypuszczoną ze starożytnego, lodowego łuku, Ashe dowodzi, że jest mistrzynią łucznictwa. Starannie wybiera każdy cel, czeka na odpowiednią chwilę, po czym atakuje z siłą i precyzją. Z takim samym zacięciem i skupieniem stara się zjednoczyć plemiona Freljordu w potężny naród.

Jako dziecko Ashe była marzycielką. Oczarowywały ją ogromne opuszczone fortece przodków i godzinami słuchała przy ognisku opowieści o legendarnych bohaterach Freljordu. Najbardziej lubiła historię o Avarosie, królowej niegdyś wspaniałego i zjednoczonego Freljordu. Chociaż matka strofowała ją za marnowanie czasu, Ashe poprzysięgła, że pewnego dnia połączy rozproszone i wojownicze plemiona tundry. Wiedziała, że jeśli jej lud znowu się zjednoczy, osiągnie wielkość.

Kiedy Ashe miała piętnaście lat, jej matka zginęła, dowodząc plemieniem podczas nieprzemyślanego najazdu. Dziewczyna, która nagle stała się przywódczynią, podjęła trudną decyzję podążania za wizją z lat dzieciństwa zamiast szukać zemsty. Sprzeciwiała się żądaniom odwetu swojego plemienia, twierdząc, że nadeszła pora, by zapanował trwały pokój. Niektórzy wojownicy z jej ludu zakwestionowali jej prawo do władzy i uknuli spisek by zabić młodą przywódczynię.

Zabójcy zaatakowali Ashe, gdy ta polowała, jednak przeszkodził im krzyk ogromnego jastrzębia. Dziewczyna dostrzegła zbliżających się z obnażonymi mieczami współplemieńców. Widząc ich przewagę liczebną, zaczęła uciekać. Biegła całymi godzinami i trafiła na nieznane tereny, gubiąc po drodze broń. Kiedy usłyszała kolejny krzyk jastrzębia, zaufała dziwnemu stworzeniu i pobiegła za nim na polanę. Tam ptak przysiadł na kopcu kamieni - starożytnym freljordzkim kurhanie. Rzuciwszy jej ostatnie spojrzenie, jastrząb krzyknął i odleciał. Podchodząc do kurhanu, Ashe poczuła, jak jej oddech zmienia się w lód, a kości przejmuje chłód. Kamień na szczycie kurhanu oznaczony był pojedynczą runą: „Avarosa”.

Zabójcy wpadli za nią na polanę. Ashe uniosła kamień runiczny z kurhanu, by się bronić, odkrywając jednocześnie ukryty pod nim lodowy łuk. Chwyciła go, krzycząc z bólu, gdyż na jej dłoniach uformował się lód i wyrwała broń z ziemi. Z zaczarowanej broni emanował chłód, który rozbudził w Ashe ogromną moc.

Dziewczyna odwróciła się, by stawić czoła zabójcom. Naciągnęła łuk i instynktownie stworzyła z zimnego powietrza lodowe strzały. Zakończyła spisek jedną mroźną salwą. Ostrożnie odłożyła kamień z kurhanu na miejsce, podziękowała Avarosie za jej dar i wróciła do domu. Jej plemię natychmiast uznało lodowy łuk za błogosławieństwo samej starożytnej królowej Freljordu.

Dzięki łukowi Avarosy i wizji pokojowego zjednoczenia, plemię Ashe rozrastało się, wkrótce stając się najliczniejszym we Freljordzie. Teraz znani są jako avarosanie i podzielają przekonanie, że zjednoczony Freljord stanie się potężnym narodem.

Jak by co to mogę skopiować jeszcze historię jej siostry Sejuani
to nie ja nie ogarniam tylko ty pierwszą lodową łuczniczkom jest bohaterka z gry Heroes :P :P :P :P :P grę polecam bo graficznie nie rzuca wszystkiego na gracza tak jak gry typu moba ale tak stara ani kiepa nie jest nie jest powiem szczerze że w ręcz jak byś zagrał w Heroes 3 to wątpię żebyś sobie odpuścił tą grę (ale może tak piszę bo jestem sentymentalny a ta gra to gra mojego dzieciństwa).
wracając skile to mają tylko 1 podobny do siebie
grafika... no chyba cię coś gdzie ty masz na mapie w docie niby te starożytne symbole, runy czy inne znaki ?!?!?!?!?!?!
no sory ale ja nie wiem więc ci się to nie udało i wymień mi te osoby które o tym wiedzom i podaj przynajmniej 5 przykładów
dyzlektyk to w pewnym sensie choroba która utrudnia skupianie się, cięszko to przyznać osobie która nie wie co to znaczy
tak wiem zmiana postaci u nas jest zwana reworkiem i przeżyła go prawie każda postać w LOLu
sory ale jak jestem tolerancyjny tak twojego toku myślenia znieść niestety nie potrafię niestety
I kto tu pisze o obrażaniu (GIMBY) ty rasisto to że młotrzy to nie znaczy że gorszy stara szkapo
Jak LOL jest zbyt prosty to zapewne musiałeś w niego grać pochwal się dywizjo szpanerze
,,Tutaj wszystkie skille są W MIARĘ logiczne'' a w LOLu też tylko nie używanie ich, bo cały trik polega na tym żeby w odpowiedni sposób i w odpowiednim momencie ich użyć bo chyba taki cho'gath który zabijając ultem nie będzie nim zaczynał walki (to oczywiście najprostszy przykład jaki podam bo innego twój móżdżek nie ogarnie).
sorki moja wina pomyliła mi się pisownia stun (bo dziwnie tak samo się czyta) stun to ogłuszenie (sprządź w google jak nie ogarniasz)

3

Rafax011

02.01.2015, 19:38
1 plus

O kurna skisłem XDDDDD

Wkleiłeś mi tą historię w jakim celu? Żadnym.

To, że Heroes 3 miało lodową łuczniczkę... co z tego? Każdy może wpaść na to. Ale ogarnij, że Heroes 3 to nie MOBA. A z MOBA to LOL od Doty ściągnął połowę Drow Ranger, Trexex. Poza tym w Heroes 3 grałem i żałosne jest "grałem, więc jestem dobry" z Twojej strony. (Grałem w 1-5 Heroes ;) )

To z grafiką to zupełnie bezsensowne, naucz się pisać. No tak, jak Ty możesz sobie wyobrażać Dotę jak nigdy w nią nie grałeś tylko hejtujesz? I to "wymień mi te osoby które o tym wiedzom". Welp... to może tak wszyscy gracze Doty?

To o tym reworku mnie rozbawiło. U nas w Docie to jest co chwilę, a u Was... co 3 lata jeden hero?

Oh god, this joke. Ty zacząłeś wyzywać "debile, idioci, gimby" i sam pisałeś "starszy = lepszy"

Tak, grałem w LoLa. 3 lata. I tego żałuję.

Serio, ja Ci tu mówię o sposobie działania skilli, a Ty mi wyjeżdżasz z używaniem ich. I widzisz, tylko Ty wyzywasz "twój móżdżek nie ogarnie". Widać, że gracz LoLa.

Kurna, dziecko LoLa nadal myśli, że wie więcej ode mnie XDDDDD

btw. "łuczniczkom, w ręcz, dyzlektyk, cięszko, młotrzy, dywizjo". Umiesz pisać, naprawdę ;) Pewnie gra 24h w LoLa i do szkoły nie chodzi.2

nadkowski

03.01.2015, 10:49
4 plusy

Widzę że ten Gimbus nigdy nie grał w Dote ale usłyszał pewnie od swojego kolegi uzależnionego od Lola że Dota to gówno , bo grafika bardziej realna , że Lol był wcześniej , że Dota to plagiat Lol'a , bo raz zagrał w Dote przeciwko Pudge'owi bo jak walnie serie umiejętnościami [ hook,root,disember ] to odrazu dead ,popłakał i od razu DOTA TO GÓWNO.
Dota jest trudniejsza bo nie ma określonych schematów dotyczących postaci , oczywiście są postacji przystosowane np. na Mida [ Pudge,Meepo ] ale jak ktoś chce to może iść na topa i nie ryczy. Jeżeli chce zmienić ścieżke to pisze i nie dostaje od razu reporta. Pozatym co wy macie do Drow'ki?
To tak samo jak Hecarim jest podobny do Spirit Breaker'a.

3

Rafax011

03.01.2015, 13:36
1 plus

Nadkowski dobrze pisze. "Niepokonany" z Avatarem LoLa pewnie nigdy w tą grę nie grał, a wypowiada się w jej dziale.

18

kodeki2

03.01.2015, 16:12
1 plus

wg mnie to lol jest łatwiejszy ale dota 2 ma taki speciany charakter

18

viper4313

05.11.2015, 08:29

kolego niepokonany 98 zapomniales dodac ze glówne porównanie doty a lola to poziom trudnosci z czego lol jest o niebo latwiejszy i dlatego tyle polskich dzieci okupuje lola bo w docie nigdy by sobie nie poradzili a co do samych gier to wszystkie gatunki moba wyszly od doty wiec jak nie wiesz co mowisz to najpierw poczytaj potem sie udzielaj bo z ta miazga doty to nie masz pojecia troche kolego albo sobie zainstaluj i pograj troszke dopiero sie wypowiadaj

1

krris

11.11.2015, 14:35

w połowie tej dyskusji przegrałem i wydłubałem sobie oczy, bo kwestia językowa tej dyskusji jest po prostu żadna, lecz odwołując się do pierwszego postu Pana "Niepokonany98"
po pierwsze i DotA 2 i LoL to jest "podróbka" (chociaż moim zdaniem bardziej kontynuacja nurtu) moda do Warcrafta
po drugie, dlaczego wszyscy się uparli by porównywać te dwie gry, to trochę tak jakby porównywać NFS z WRC, bo przecież obie to gry o wyścigach nie? no więc nie... ale skoro już trzeba:
w obie gry grałem i dlatego mogę powiedzieć, że lepiej zbalansowaną grą jest DotA, oczywiście w obu grach występuję meta, lecz w docie sam carry, który jest w mecie prawie nigdy nie wygra sam meczy, w tej grze chodzi bardziej o synergię bohaterów oraz współpracę, w LoLu setki razy widziałem, że jeden carry jest w stanie solo wygrać grę, jeśli jego team po prostu nie feeduje
jeśli chodzi o pasywki dające "monstrualny Dmg", a inny "trutkę i slow" to chciałem tylko wspomnieć, że pierwszy przykład jest zazwyczaj u carry, a drugi u supportów, trochę tak jakbyś się czepiał, że w LoLu Vi jako tank/offtank zmniejsza tylko pancerz, a vayne jako zabójca zadaje nieuchronne obrażenia

Ostatnie tematy

aniol37P
HuB3rT
Pawka11142
Hubcio_xP