1
darol333

mała wyspa z jutą, a jej opłacalność ekonomiczna ?

Dodał darol333 18.04.2015, 22:29

Mam taki problem, mianowicie osiedliłem druga wyspę zbudowałem kilka domków kościół, tawerne itd. oraz to co było moim zamiarem 5 plantacji juty, problem polegał na tym, że jest ona dosyć droga w utrzymaniu. Wkońcu udało mi się wyjść na plus w dochodzie i tu pojawia się problem, czy jest sens rozwijać pionierów do mieszkańców ? Kilka domostw zmieniłem, ale potem sporo trzeba dostarczyć chleba, jabłek itd. , drugim problemem jest, że na głównej wyspie i tak ciągle brakuje juty bo zapotrzebowanie jest już tam ogromne co robić ? Iwestować w statki handlowe i ciągle latać z towarami ?


Aby komentować, zaloguj się.
17

RoyalLuelle

19.04.2015, 09:14

zawsze jest sens jesli chodzi o awanse acz wiadomo zapotrzebowanie bedzie zwiekszone, tyle ze spelnione zachcianki = dochód. ogolnie najlepiej jest zposzukac sobie duzej wyspy z juta, mala na krotko starcza jesli chce sie dalej rozwijac. jednak w efekcie tak wszystko wyglada, duzo stalych transportow duzymi statkami

Użytkownik usunięty

19.04.2015, 10:56

Kolega dopiero zasiedlił wyspę z jutą, to znaczy, że jest na poziomie 1500 mieszczan, czyli do dużych wysp brakuje mu jeszcze kilka tygodni gry, dlatego porada by szukał dużej juty (która to ma najmniejszą szansę spośród dużych) jest zupełnie nie na miejscu.

Na małych wyspach jest za mało miejsca na jakiekolwiek miasta, bo za dużo zachodu jest, żeby zaczęły przynosić dochód, przypomnij sobie początki na głównej, +50 dotacji z zarobki ledwie ponad 0. Do tego marnujesz miejsce potrzebne ci na uprawy, których masz znacznie większe zarobki na głównej, niż daję ci to miasto na kolonii.

Kosztem kolonii się nie przejmuj, główna wyspa zarabia na utrzymanie kolonii, u mnie żadna wyspa nie ma kosztów poniżej 1,5k wszystkie kosztują więcej, a i tak mam duże zarobki.

Uprawa juty ma 3 razy dłuższy czas produkcji niż chata tkacza, dlatego na kolonii powinieneś mieć 6 upraw i do tego 2 tkaczy (to czy na głównej czy również na kolonii to już kwestia stylu gry).

Podsumowując, wyburz całe miasto na jucie do zera i trzymaj tam tylko produkcję juty, z ewentualną produkcją ubrań na miejscu. Nie znasz gry na tyle, żeby postawić tam miasto, które będzie sensownie zarabiać. Mała juta wystarczy ci spokojnie jeszcze na miesiąc gry, ale na etapie 3000 kupców/1 bogacza przymierz się do wymiany na średnią lub jak ci się trafi dużą.

17

RoyalLuelle

20.04.2015, 00:18

kilka tygodni? coz moze zajelo ci to i kilka tygodni, acz da sie szybciej wszystko zrobic ^^. co do rad owszem przydatne acz najlepiej czlowiek uczy sie na bledach ;).

co do szansy, na znalezienie, to sa statystyki na kalkulatorach dodane przez innych ludzi a nie pewniaki, coz ja np po 3 wyprawach mam duza z juta, kwestia szczescia.

wejdz sobie po prostu na kalkulatory do anno jesli chodzi juz o produkcje, przyda c sie do wszystkiego

Użytkownik usunięty

20.04.2015, 09:28

Nie pamiętam ile mi zajęło (Lipiec 2013), ale na pewno poniżej miesiąca (od zera do 3000 kupców), przy czym wtedy było o wiele trudniej niż teraz. Te kilka tygodni, na ogół 3, to czas jaki jest potrzebny większości graczy, żeby od 1500 mieszczan przejść do 3000 kupców. Owszem da się to zrobić szybciej, ale trzeba się przyłożyć do tego. Dojście do handlu można zrobić w 2-3 dni, a przeważnie zajmuje to ludziom około tygodnia, bo graja tylko kilka godzin co wieczór.

Co do dużej juty to gratuluje, że się trafiła po 3 próbach, bo mi podczas szukania przez rok na 10 statków trafiło się może 20-30, a byle czego nie chciałem brać (średnia, która miałem, była lepsza od tych dużych).

A co do błędów to masz rację, że na nich się najlepiej uczy, ale trzeba wiedzieć, że się zrobiło błąd.

17

RoyalLuelle

20.04.2015, 09:36

tu sie zgodzę, zreszta co do wysp nie ma żadnych reguł, mam wszystkie duże, ale z ziołami cały czas srednia np choc szukalam od poczatku mozliwosci, znajomy za to szukał z winogronami dużej to zioła dostał, taka juz tego filozofia ;p

Ostatnie tematy

Flopi
NeRo
Kamil