17
RoyalLuelle

przejmowanie statków, konfiguracja

Dodał(a) RoyalLuelle 07.05.2015, 19:25

Witajcie, mam pytanko na które liczę ze w szczególności pewna osoba odpowie bo chce mieć pewność poprawności wypowiedzi a nie odp od nabijaczy pkt wiec z gory dziękuję. Czy w wypadku gdy jeden nasz statek uzbrojony w kule łańcuchowa przeciwko 2 takim samym statkom którym zadajemy max obrażeń stanie to mamy pewność przejęcia jednego z nich? A co w wypadku gdy mamy 2 statki zadające max obrażeń na 2 różne statki? Czytałam poradniki ale zauważyłam że nie zawsze mi się udaje i wtedy wszystko juz do końca nie działa.


Aby komentować, zaloguj się.
7

archimonde27

16.05.2015, 10:01

Zakładam, że chodzi Ci o statki ze stoczni, bo jeśli chodzi o te ze sklepu, przejęcie może być możliwe w niektórych sytuacjach, gdy przejęcie normalnymi by się nie udało. W przypadku, gdy jeden statek z przewagą atakuje 2 statki wroga, z użyciem kul łańcuchowych (np. 1 galera z kulami łańcuchowymi przeciw dwóm brygom) przejęcie się uda. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy wrogi okręt ma zasłonę dymną - wtedy nie zostanie zniszczony, więc także nie zostanie przejęty.
O ile w drugim przypadku atakujesz dwa identyczne wrogie statki, dwoma identycznymi z przewagą (2 karawele przeciw 2 galerom) to zauważ, że tylko jeden statek walczy z dwoma, drugi tylko z jednym. Więc jeśli kule łańcuchowe nie zostaną użyte to ten statek, który jest w zasięgu tylko jednego Twojego nie zostanie zniszczony ponieważ otrzyma 30 obrażeń, więc także nie zostanie przejęty.
Jest również opcja, że wrogie statki nie znajdują się bezpośrednio obok siebie, więc są między nimi dwa miejsca, na Twoje statki. W takim przypadku jeśli wybierzesz odpowiednie statki, to każdy z dwóch wrogich statków otrzyma 30 obrażeń od sąsiadującego z nim statku oraz 10 od tego drugiego. O ile przed takim atakiem wrogie statki były już odpowiednio uszkodzone i po ataku zostaną zniszczone oba, przejęcie się powiedzie.

Ostatnie tematy