15
mingzing

Czy warto zaczynać od zera?

Dodała mingzing 27.04.2017, 14:40

Jak w temacie, nigdy nie grałam w AIONa, szukam zastępstwa dla wowa którego znam na wylot, czy warto zaczepić się w tej grze?
Może ktoś poleci jakąś inną, może być płatna.


Aby komentować, zaloguj się.

Użytkownik usunięty

27.04.2017, 21:51
12 plusów

Powiem tak. Co do Aiona. Moim zdaniem warto. Jednak. Musisz się zastanowić. W skrócie ci go przedstawię. Walka odbywa się w stylu, wybierz cel, atakuj za pomocą umiejętności, ewentualnie zwykłymi atakami. Jeśli szukasz dynamicznego stylu walki, tutaj go nie dostaniesz. Nie posiada swego rodzaju celownika, które posiadają niektóre gry, sprawiając, że trzeba dokładnie celować, a tu tylko wybierasz cel i klepiesz. Masz dość dużo umiejętności, otrzymujesz je od osiągnięcia konkretnego poziomu. Nie musisz nic kupować do nich. Gra jest darmowa. Mikropłatności z tego co zasłyszałem, dają niby przewagę w grze, chociaż ja osobiście nie wydałem ani jednej Aion Coins. Gra ma swój klimat. Masz swój dom, możesz go dekorować, sadzić kwiaty, wchodzisz oczywiście z meblami w interakcję. Niektóre pozwalają magazynować przedmioty. Na zakup lepszego domu ( na początku masz pokoik jakby), musisz wydać dużo (bardzo dużo) kasy, rzecz jasna normalnej. Można latać na skrzydłach w określonych miejscach (są takie, co nie pozwalają na latanie). Rzemiosło da się dość szybko wbić. Zwierzaki umilają grę, albo przechowają dla ciebie trochę ekwipunku, albo zrobią coś innego, czy też nagrodzą jakimiś przedmiotami. Oczywiście można się z nimi bawić. Instancję są dość ciekawe, niektóre wymagają taktyki, gdyż bossy mają swojego rodzaju zasadę, której trzeba przestrzegać. Potrafią być bossy super duże, co sprawia, że fajnie się je ogląda i biję. A niektóre, wymagają pomocy od dużych poziomów. Znajdziesz tam graczy pomocnych, miłych, stworzonych do gry w grupie. Jednak znajdziesz takich, którzy nie grzeszą inteligencję i na proste pytanie, pomocy w instancji zaczną bez powodu cisnąć wiązanką przekleństw, oraz mówić, jaki to ty słaby nie jesteś. Jeśli chodzi o pvp to się nie wypowiem, bo nie korzystałem. Jednak od pewnego poziomu, jak robisz normalnie misję, możesz natknąć się na przeciwną frakcję, a ta zacznie cię bić. To sprawia, że nie możesz czuć się bezpieczny, bo zawsze może cię ktoś dorwać. Przy niektórych instancjach tak miałem, to było dość śmiesznie, bo albo fartem wbiłeś do niej, albo ich sklepałeś, albo zostałeś sklepany i koczowałeś, aż odejdą. Co dla mnie jest jak najbardziej na plus, bo nie wieje nudą. Ogólnie gra jest dość dobrze wytłumaczona. Niektóre misję musisz sam zrobić (wywnioskować z opisu, czy też poszperać i znaleźć lokalizację). Można spokojnie grać, nie wydając na mikro płatności. Powiem tak, chciałbym napisać więcej, ale nie wiem, czy by ci się chciało czytać. Po prostu gra musi ci się spodobać, bo jak nie to nie graj, wiem z doświadczenia, zmuszanie do gry kogoś, kto jakby nie nawiązuje z nią więzi, jest bez sensu.

Użytkownik usunięty

27.04.2017, 21:56
11 plusów

Co do reszty, ulepszania ekwipunku itp. To sobie doczytaj. Gdyż nie widzę sensu pisania ci wypracowania na temat tej gry, którego i tak nie przeczytasz. Wiem, bo komu by się chciało. Mam nadzieję, że trochę ci nakreśliłem, czym jest Aion. A jeśli chodzi o polecenie innych gier, bym musiał się dogłębnie zastanowić. Liczę, że ktoś inny ci odpiszę i poleci taką, która przypadnie ci do gustu. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, po prostu poczytaj, pooglądaj o Aionie, jeśli chcesz wizualizacji . Dla mnie ta gra jest przyjemna, ale każdy ma inny gust i nie każdemu przypadnie. Mam znajomych, którzy narzekają właśnie na tą walkę. Wybierz i użyj. Ale mnie się podoba.

Użytkownik usunięty

27.04.2017, 21:58
10 plusów

Pewnie sam wielu rzeczy o Aionie nie wiem, ale powiedziałem ci część. Serdecznie pozdrawiam. Jeśli te wypowiedzi były w jaki kolwiek sposób przydatne, liczę na plusa. Wiem, że nie za dużo powiedziałem, ale mam nadzieję, że zawsze coś :)

Użytkownik usunięty

28.04.2017, 13:18
9 plusów

Dodam jeszcze o tym , że są jeszcze punkty BM. Boskiej mocy, pozwalające użyć ,,Specjalnej Umiejętności''. Punkty te zbierasz za ubijanie mobów. Niektóre skill'e korzystają z BM (Jest ich dosłownie kilka na klasę). Kolejną funkcją tych punktów jest "Morphing" czyli wytwarzanie elementów do craftingu itp. Morphing znajdziesz w zakładce "Craft".

Użytkownik usunięty

28.04.2017, 13:29
9 plusów

Dodam jeszcze, że od poziomu 20 gracze wykonując misję kampanii odblokowują dostęp do Stygmatów. Chcąc użyć pierwszego, zdobytego Stygmatu, należy udać się do stolicy i odnaleźć NPC Mistrza Stygmatów.

Na poziomie 30 oraz 40 bohaterowie otrzymają kolejne zadania na Stygmaty. Za ich wykonanie otrzymają kolejne dwa, Normal Stigma, oraz odblokują ich dwa pozostałe sloty. Dalej przy poziomie 45 oraz 50 sytuacja się powtarza, ale postacie otrzymają dwie Greater Stigma oraz odpowiednie dla nich dwa miejsca w systemie. Na poziomie 55 zaś odblokowany zostanie slot dla Major Stigma oraz gracze po wykonaniu zadania otrzymają jedną z dwóch dostępnych dla swojej klasy Major Stigma.

Stygmaty dodają umiejętność, do naszej postaci, którą możemy używać.

15

mingzing

28.04.2017, 13:37
8 plusów

Dzięki za pomoc, auto atak na oślep dyskwalifikuje gre ;)

4

Pit

30.04.2017, 16:19
7 plusów

warto

3

Macieksto

10.05.2017, 06:59
4 plusy

Jak najbardziej warto
Gra zawiera dobra grafike i ciekawy system walki

Użytkownik usunięty

16.06.2017, 21:21

Oczywiście że warto! :D Spróbuj a nie będziesz potem żałować.

Ostatnie tematy

CrazyBackKF_9
Player_036749
Katherine
fajosko0